هزینه مراقبت از بیمار در منزل

02632711000 تلفن تماس

پرستار بیمار کیست و چه شرایطی دارد؟

پرستار بیمار در منزل فردی است که مراقبت از بیماران را بر عهده گرفته و تمام تلاش خود را انجام می دهد تا فرد سریع تر به بهبودی برسد. پرستار بیمار دارای تجربه و دانش لازم برای مقابله با بیماری و رسیدگی با فرد بیمار می باشد.

پرستار بیمار در مجموعه رازی فردیست متخصص و با تجربه در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل یا بیمارستان که دوره های آموزشی در این زمینه را طی کرده و همچنین تجربیات لازم را به دست آورده است در نتیجه میتواند دستورات پزشک بیمار مورد نظر را اجرا کند تا روند بهبودی بیمار آسان تر و سریع تر شود. خانه شما مکانی تمیز و مناسب برای درمان و مراقبت از بیمارها می باشد به همین دلیل ما در مجموعه رازی تمامی خدمات درمان و پرستاری در منزل را ارائه میدهیم.

اگر از تیم رازی درخواست پرستار بیمار در منزل را دارید، کارشناسان ما خدمات اعزام پرستار بیمار به منزل را همراه با انواع تجهیزات و داروهای مورد نیاز نسبت به شرایط بیمار ارائه میدهد زیرا شعار ما بهبودی و رضایت بیمار است و سلامتی همه شما عزیزان برای ما حائز اهمیت است.

پرستار بیمار کیست و چه شرایطی دارد؟

استخدام پرستار بیمار در منزل

خانواده ها برای استخدام پرستار باید به مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری و مراقبتی معتبر و دارای مجوز مراجعه کنند تا در صورت ایجاد مشکل، شرکتی جوابگوی خانواده بیمار باشد.

در مراکز معتبر، پرستارانی آموزش دیده و با تجربه معرفی میشوند که هم از نظر اخلاق و رفتار و هم از نظر پرستاری و مراقبت از بیمار در سطح عالی قرار دارند.

برای استخدام پرستار بیمار باید به نکات مثل تجربه کاری مشابه پرستار، برخورد پرستار با بیمار، قابل اعتماد بودن پرستار،  الویت دادن نیازهای بیمار در هر شرایطی، آمادگی پرستار برای موقعیت های اضطراری، منعطف بودن پرستار توجه کرد.

استخدام پرستار بیمار در منزل

استخدام پرستار بیمار در بیمارستان

پرستار بیمار در بیمارستان کرج به شخصی گفته می شود که رسیدگی به وضعیت شخص بیمار را در بیمارستان بر عهده دارد. این افراد به صورت شخصی استخدام شده و جز پرسنل بیمارستان نیستند و به عنوان همراه بیمار امور مربوطه به شخص مورد نظر را انجام می دهد. معمولا در خانواده های کم جمعیت و یا افرادی که خارج از شهر خود در بیمارستان بستری می شوند به منظور مراقبت های بیشتر در بیمارستان، پرستار بیمار در بیمارستان، استخدام می نمایند. پرستار بیمار به عنوان یکی از اعضای خانواده شناخته و تمام امور شخصی و رسیدگی به بیمار بر عهده وی خواهد بود.

استخدام پرستار بیمار در بیمارستان

پرستار شبانه روزی

پرستار شبانه روزی در کرج بیمار فردی متخصص در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار است که به دلایل مختلف و به درخواست بیمار در منزل حضور پیدا کرده و از بیمار مراقبت می کند.

پرستار بیمار به صورت مداوم وضعیت سلامتی بیمار را ارزیابی می کند و در صورت لزوم مداخلات مناسب را انجام می دهد. پرستار بیمار در منزل فعالیت های مراقبتی خود را با توجه به توصیه پزشک انجام می دهد و موظف است هرگونه تغییر در وضعیت بیمار را به پزشک اطلاع دهد.

پرستار بیمار در منزل علاوه بر ارائه خدمات پرستاری به خانواده نیز در بالارفتن کیفیت زندگی از طریق کاهش استرس ناشی از مراقبت کمک می کند.

پرستار شبانه روزی

خدمات موسسه رازی در زمینه پرستار منزل

مجموعه رازی یکی از شناخته ترین و معتبر ترین مراکز پرستاری و درمان در منزل با مجوز از وزارت بهداشت است که با بیش از 10 سال سابقه و تجربه در این زمینه در تهران و کرج فعالیت میکند.

همانطور که مشخص است تمامی افراد از سنین کم تا سنین بالا در منزل خود احساس آرامش و امنیت بالاتری نسبت به هرجای دیگری دارند و این شرایط در سلامت روحی و روانی بیمار تاثیر زیادی میگذارد.حالا تجربیات به ما نشان داده که اگر فرد بیمار از نظر روحی و روانی سلامت باشد و خیال راحتی داشته باشد ، درمان سلامت جسمی بیمار نیز راحت تر و همچنین سریع تر است.

پرستاری از بیمار در مجموعه رازی شامل خدماتی رایگان از جمله آزمایش در منزل، تزریقات در منزل و خدمات سرم تراپی در منزل  نیز میشود.

اگر از خدمات پرستاری از بیمار در منزل استفاده کنید علاوه بر اینکه از نظر وقت و هزینه خیلی شرایط بهتری دارید و به صرفه تر است ، همچنین شما میتوانید به صورت مستقیم از روند بهبود بیمار خود آگاه باشید و دیگر نگران سلامتی بیمار مورد نظر خود نباشید.

همچنین پرستار با توجه به زمانبندی که از سوی خانواده تعیین می شود در منزل حضور پیدا می کند و این موضوع یکی از مهمترین جنبه های استفاده از خدمات پرستاری در منزل است.

پرستاری از بیمار آلزایمری

پرستاری از بیمار آلزایمری

پرستاری از بیمار آلزایمری امری مشکل است و نیاز به سعی و تلاش برای برگرداندن استقلال بیمار دارد. مسئولیت مراقبت از بیمار نیز در کنار آن مطرح است. کمک به فعال نگه داشتن فرد بیمار در ساعاتی از شبانه روز که فرد بازدهی بیشتری دارد مثل گوش دادن به موسیقی از جمله موارد کمک کننده می باشد.

پرستار بیمار سکته ای در منزل

پرستار بیمار سکته ای در منزل

پرستاری از بیمار سکته مغزی و قلبی در منزل نیازمند آگاهی و توجه بیشتر است و پرستار باید با توجه بیشتر وضعیت بیمار را به طور منظم کنترل و بررسی نماید. هم چنین اصول مراقبتی را در صورت بروز مشکل به کار ببندد. این بیماری ممکن است یه صورت کوتاه مدت یا بلند مدت برای بیماران مشکل آفرین باشد بنابراین علم پرستار از این اتفاقات و روش های مقابله با آن ها بسیار ضروری و لازم است.

پرستار سالمند ویلچری در منزل

پرستار سالمند ویلچری در منزل

افراد مسن با افزایش سن دچار بیماری هایی از قبیل سکته مغزی، آرتروز و ... می شوند و در نتیجه توانایی جابجایی و تحرک خود را از دست می دهند بنابراین بسیاری از سالمندان از ویلچر یا صندلی چرخدار برای جابجایی استفاده می کنند. مرکز رازی آماده ارائه خدمات به سالمندان ویلچری در منزل با بهترین کادر پزشکی و پرستاری می باشد تا بدین وسیله انگیزه و امید به زندگی را در بین این قشر از جامعه زنده کند.

پرستار بیمار سرطانی

پرستار بیمار سرطانی

بیماران مبتلا به سرطان نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند. سرطان بر کیفیت زندگی افراد تاثیر مستقیم دارد و مشکلات روحی و جسمی برای فرد ایجاد می کند. حضور پرستار بیمار در منزل به فرد کمک می کند تا علاوه بر مشکلات جسمی با مشکلات روحی ناشی از بیماری سرطان از قبیل استرس و افسردگی نیز مقابله کند. پرستار بیمار سرطانی دارای مهارت و تجربه کافی برای مراقبت از این بیماران را دارد و در شرایط حساس و بحرانی بهترین تصمیم را می گیرد.

پرستار کودک معلول

پرستار کودک معلول

عنوان پرستار کودک معلول ذهنی و جسمی یکی از مشکل ترین تخصص های پرستاری است چرا که پرستاران باید علاوه بر داشتن روحیه قوی، از لحاظ جسمی نیز قدرتمند باشند. پرستار این گروه ویژه لازم است مشمول رنج سنی مشخصی باشند زیرا کار با این کودکان مستلزم تلاش بسیاری است. کودکان معلول نمی توانند مانند یک شخص عادی زندگی کنند و در زندگی روزمره خود دچار مشکلات می باشند و برای همراهی با آنان باید بسیار بردبار بود.

پرستار سالمند در کرج

پرستار سالمند در کرج

از دیگر خدمات ما در زمینه پرستاری در منزل، پرستار سالمند در شهر کرج می باشد. افراد سالمند نیازمند مراقبت و توجه بیشتری هستند و پرستاران ما می توانند به صورت 24 ساعته و یا نیمه وقت از این عزیزان نگهداری نمایند.

چه بیمارانی نیاز به خدمات پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل دارند؟

 • پرستاری و مراقبت از بیماران ICU
 • پرستاری و مراقبت از بیماران CCU
 • پرستاری و مراقبت از بیماران CVA
 • پرستاری و مراقبت از بیماران CP
 • پرستاری و مراقبت از بیماران MS و ALS
 • پرستاری و مراقبت از بیماران جراحی شده
 • پرستاری و مراقبت از بیماران در بستر و …..
 • پرستاری و مراقبت از بیماران سرطانی
 • پرستاری و مراقبت از بیماران قلبی
 • پرستاری و مراقبت از بیماران اعصاب و روان
 • پرستاری و مراقبت از بیماران پارکینسون ،آلزایمر
 • و …

حالا چرا بهتر است بیماران از خدمات پرستاری از بیمار در منزل استفاده کنند؟

همانطور که میدانید امروزه بیماری های زیادی بوجود آمده اند و هر فدر هم که دچار بیماری میشود به بیمارستان میرود و در صورت نیاز در بیمارستان بستری میشود. اما این کار اشتباه است زیرا بیمارستان ها مکان هایی هستند پر از ویروس و بیماری هایی که ممکن است انتقال پیدا کنند و همین مورد باعث ایجاد استرس و نگرانی در خانواده هایی میشود که بیمارشان در بیمارستان بستری شده است.

در نتیجه بهترین راه برای درمان بیماران و دیگر خدمات درمانی برای بیمار ، استخدام یک پرستار بیمار در منزل توسط مراکز درمانی معتبر است تا تمامی خدمات درمان و مراقبت از بیمار در منزل را انجام دهد. از دیگر دلایلی که نشان میدهد خدمات پرستاری از سالمند در منزل بهتر است ، به صرفه بودن هم از نظر هزینه و هم از نظر وقت برای دیگر افراد خانواده است.درصورتی که مراقبت از بیمار در خانه، منع پزشکی نداشته باشد، می­توان با استخدام مراقب و یا پرستار بیمار در منزل در بسیاری از هزینه های درمانی صرفه جویی کرد.

از دیگر دلایل این موضوع میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بهبودی سریع بیمار و جلوگیری از عفونت
 • مقرون به صرفه بودن خدمات پرستاری در منزل
 • حمایت خانوادگی
 • شخصی سازی خدمات
 • حمایت برای انجام فعالیت های روزمره زندگی
 • مدیریت مصرف دارو
 • همراهی و همدلی

تمامی خدماتی که پرستار بیمار در کرج موسسه رازی ارائه میدهد

 • تنظیم برنامه مراقبتی روزانه 

 • نظارت بر وضعیت بهداشت فردی بیمار

 • نظارت بر تغذیه بیمار و انجام توصیه های تغذیه ای با توجه به نوع بیماری

 • انجام انواع تزریقات

 • انجام تغذیه با گاواژ یا تغذیه وریدی

 • مراقبت از سوند بیمار و انجام سونداژ

 • مراقبت از زخم و بخیه بیمار

 • مراقبت از زخم های دیابتی و زخم بستر و مراقبت از زخم بستر

 • نظارت بر مصرف منظم دارو توسط پزشک

 • توجه به عوارض دارویی بیمار

 • مراقبت از درن 

 • تغییر پوزیشن دادن به بیمار برای جلوگیری از زخم دیابت

 • کمک به حرکت و جابجایی بیمار و آموزش های لازم جهت چگونگی شروع حرکت و استفاده از عضلات 

 • مدیریت درد بیمار

 • توجه به بهداشت روان بیمار

 • ارائه توصیه های لازم در جهت انجام اصلاحات مربوط به محیط فیزیکی بیمار

 • و …

اصلی ترین وظایفی که پرستار بیمار در منزل انجام میدهد

پرستار بیمار در کرج مانند یکی از اعضای خانواده دلسوزانه اما با تجربه بیشتر مسئول انجام تمام امور مربوط به بیمار خود می باشد. از جمله وظایف پرستار بیمار می توان به این موارد اشاره نمود:

استحمام بیمار و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از کارهایی که انجام آن در زمان بیماری به دلیل کمبود بنیه و یا گاها مشکلات حرکتی برای بیماران بسیار مشکل است، استحمام و انجام امور مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و سلمانی موها می‌باشد. بعضی از بیماران به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این مورد نیز در حیطه وظایف پرستار بیمار می‌باشد.

مراقبت و نگهداری از بیمار

مراقبت و نگهداری از بیمار، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با بیمار یکی از مهمترین وظایف پرستاران بیمار می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما  احساس آرامش و اعتماد بیشتری داشته باشند و این باعث تسریع در روند بهبود بیماری خواهد شد.

انجام پانسمان و تزریقات و فیزوتراپی در منزل

یکی از وظایفی که پرستار بیمار با توجه به تخصص خود به عهده دارد، انجام تزریقات  و همچنین شستشوی زخم، تعویض بانداژ و پانسمان بیمار و یا انجام فیزیوتراپی در منزل است. بیمارانی که در دوران نقاهت پس از جراحی هستند و یا افرادی که دچار زخم بستر شده‌اند، همگی نیازمند این قبیل مراقبت ها و خدمات می‌باشند.

رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار در منزل

پرستار بیمار طبق زمانبندی مشخص شده توسط پزشک معالج دارو را به بیمار یادآوری می‌کند و وظیفه دارو دادن به وی را برعهده خواهد داشت. علاوه بر این پرستار موظف است در صورت نیاز بصورت روزانه و هفتگی فشار خون و یا میزان قند خون وی را اندازه‌گیری نماید. پرستار با توجه به درخواست پزشک می‌تواند گزارشات دوره‌ای از وضعیت بیمار برای وی تهیه و ارسال نماید. 

تماس بگیرید