X

10 تا از وظایف مهم پرستار کودک

02632711000 تلفن تماس
وظایف پرستار کودک چیست؟

شما باید قبل از استخدام پرستار کودک وظایف آن ها را بدانید تا بتوانید بهترین پرستار را برای کودک یا نوزاد خود استخدام کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

وظایف پرستار کودک

به دلیل وجود خطرات احتمالی همچون آتش سوزی، درست غذا نخوردن  و... کودکات نیاز به مراقبت و نگهداری دارند از طرفی هم بسیاری از والدین شاغل هستند و نگهداری از کوک برایشا سخت است برای همین به فکر استخدام پرستار کودک می افتند. حالا شما قبل از استخدام باید وظایف پرستار کودک را بدانید تا بتوانید بهترین پرستار را استخدام کنید. ما در این سایت تمامی وظایف پرستار کوک را برای شما گفته ایم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

وظایف پرستار کودک شامل:

وظایف پرستار کودک در منزل

اطمینان از ایمنی کودک

 اولین و مهم ترین وظیفه ی پرستاران تامین امنیت آن ها است پرستار باید از کودک مراقبت و نگهداری کند تا هیچ گونه مشکلی برای کودک پیش نیایید. شما میتوانید برای اطمینان حاصل کردن از پرستار از یک شرکت معتبر و با سابقه پرستار استخدام کنید زیرا این موسسه های پرستاری مدارک هویتی و ملکی از پرستاران خود میگیرند و به آن ها آموزش های لازم را داده اند تا کودک شما در یک محیط امن  مراقبت و نگهداری شود.

حمام بردن کودک

یکی دیگر از وظایف که پرستار باید انجام دهد حمام کردن کودک است بسیاری از کودکان به دلیل سن پایین نمیتواند به خوبی حمام کنند برای همین نیاز به یک فرد برای حمام کردن آن ها نیاز است برای همین پرستار باید کودک شما را به حمام ببرد. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرید.

عوض کردن پوشک

پرستار نوزاد باید پوشک نوزاد شما را عوض کند که بچه ی شما تمیز باشد و در صورت نیاز آن را حمام ببرد.

دادن وعده غذایی مناسب

کودکان در سنین رشد هستند برای همین نیاز دارند که وعده های غذایی مغوی بخورند برای همین پرستار کودک باید تمامی غذاهای مفید برای کودکان را بشناسد و برای آن ها درست کنند. پرستار علاوه بر درست کردن وعده های غذایی مناسب باید میان وعده ی مفید برای کودک شما درست کند و به آن ها بدهد شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرید.

آماده کردن بطری شیر برای نوزاد

وعده غذایی نوزادن شیر است برای همین پرستار کودک شما باید درست کردن شیشه ی شیر را بلد باشد تا بتواند به کودک شما غذا بدهد.

دارو دادن به کودک

امکان دارد کودک شما دچار بیماری باشد یا حتی سرماه خورده باشد در این مواقع یکی از وظایف مهم پرستار کودک این است که در زمان های مشخص به آن ها دارو بدهند تا هرچه سریع تر خوب بشنود البته باید در اینجور از مواقع از آن ها مراقبت و نگهداری بیشتر شود.

کمک به درس های کودک

بسیاری از کودکان مدرسه میروند و یکی از وظایف مهم پرستار کودک کمک کردن در انجام تکالیف فرزند شما است. البته باید  پرستار در درس های که فرزند شما مشکل دارد به ان ها یاد بدهد تا در درسی مشکل نداشته باشند. شما میتوانید برای استخدام یک پرستار و اطلاعات بیشتر با مهر آوران رازی تماس بگیرید.

یاد دادن تلفن های ضروری

یکی دیگر از وظایف پرستار کودک یاد دادن تلفن های ضروری است. حتما برای شما یا عزیزانیتان اتفاق افتاده است تا کودک خود را گم کرده اید در این مواقع کودک با دانستن تلفن های ضروری میتواند با پلیس یا .... تماس بگیرد پس پرستار باید علاوه بر تلفن پدر و مادر، تلفن های ضروری از جمله اورژانس، پلیس و.. را به فرزند شما یاد بدهد.

بازی کردن با کودکان

کودکان در این سنین بسیار شیطون هستند و دوست دارند همش بازی کنند برای همین پرستار کودک باید با فرزند شما بازی های آموزنده انجام بدهد تا علاوه بر سرگرمی کودک آموزش هایی هم ببیند.

انجام دادن کار های خانه

پرستار کودک علاوه بر اینکه باید از کودک شما مراقبت و نگهداری کند باید امور منزل را  انجام بدهد. شستن لباس ها، تمیز کردن خانه، آشپزی کردن منزل و.. از جمله کارهایی است که شما میتوانید در هنگام استخدام در قرار داد ذکر کنید.

 مراقبت از کودک

 مراقبت از کودک در منزل کرج

همان طور که گفتیم خانواده ها به دلیل شاغل بودن نمیتوانند از فرزند خود مراقبت و نگهداری کنند از طرفی هم به دلیل هزینه ی بالا مهد کودک ها نمیتوان آن ها را در محل گذاشت پس بهترین راه برای مراقبت و نگهداری از کودک استخدام پرستار است. پرستار کودک باید مثل یک مادر از کودک مراقبت کند و آن قدر با آن راحت باشد تا در صورت هرگونه مشکل کودک به پرستار بگوید تا مشکلش برطرف شود.

در حالت کلی دو نوع پرستار داریم که شمامل:

  1. مادریار
  2. کودک یار

مادریار به کسی گفته میشود که قبلا خودش مادر شده است و میتواند تجربه ی خود را در اختیار شما بگذارد اما کودک یار علاوه بر مراقبت و نگهداری امور منزل را انجام میدهد و قبلا تجربه ی مادر شدن را ندارد ولی آموزش های لازم را برای مراقبت از کودک دیده است.

شرکت مهرآوران رازی یکی از شرکت های معتبر و با سابقه است که میتوانید برای استخدام پرستار با موسسه ی پرستاری ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید