پرستار بیمار دیالیزی در منزل

02632711000 تلفن تماس
دیالیز در منزل
ارائه خدمات پرستاری به بیماران و سالمندان دیالیزی در منزل با کادر پزشکی و پرستاری حرفه ای و تجهیزات به روز در مرکز پرستاری رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

کلیه ها یکی از اندام های حیاتی و حساس بدن می باشند که وظیفه تصفیه و تنظیم خون از مواد شیمیایی و زائد و هم چنین کنترل فشار خون را  برعهده دارند. گاهی عواملی از قبیل عفونت کلیه ها، وجود کیست در کلیه، کاهش میزان خون یا آب بدن و... در فعالیت کلیه ها اختلال ایجاد می کند و در نتیجه در عملکرد آن تاثیر گذاشته، مختل یا متوقف می شود.

این اختلال ها سبب تجمع مواد سمی در بدن می شود و مسمومیت در بدن ایجاد می شود که بسیار خطرناک است. برخی از علائم مسمومیت ها عبارتند از: احساس خستگی و ضعف، تورم دست ها و پاها، تکرر ادرار،تنگی نفس و تهوع و استفراغ. در این شرایط است که برخی از وظایف کلیه ها که مختل شده به دستگاه دیالیز سپرده می شود تا زمانیکه شرایط جهت پیوند کلیه سالم برای فرد مهیا شود.

دیالیز چیست؟

دیالیز چیست- مرکز پرستاری رازی

دیالیز به دستگاهی گفته می شود که تصفیه مواد سمی و زائد خون را انجام می دهد. در این روش، با امکانات خاصی، خون بیمار وارد دستگاه شده و مواد زائد آن، جذب می شود. سپس خون تصفیه شده به بدن بیمار باز می گردد. میزان استفاده از دستگاه دیالیز در بیماران مختلف متفاوت است و به شدت نارسایی کلیه از هفته ای یک بار تا یک روز در میان متغیر است.

 دیالیز با وجود انجام تصفیه خون که بسیار برای بدن حیاتی است، عوارض زیادی دارد و باعث ایجاد مشکلاتی برای بیماران می شود. ممکن است بیماران به مایع دیالیز حساسیت داشته باشند. اگر می خواهید از خدمات پرستار بیمار در منزل بهره ببرید با ما تماس بگیرید.

خدمات پرستاری از بیماران دیالیزی در منزل

پرستاری از بیماران کلیوی در منزل- مرکز پرستاری رازی

درست کار کردن کلیه‌ها از جمع شدن آب و مواد اضافی و دیگر نا خالصی ها که ممکن است بدن را به خطر بی‌اندازد جلوگیری می‌کند. کلیه ها حتی یک شکل از ویتامین D را فعال می کنندکه جذب کلسیم را بهبود بخشد وقتی کلیه های شما بعلت بیماری و یا آسیب نتوانند این کارها را انجام دهند دیالیز در اداره کردن طبیعی بدن کمک می کند. بیمارانی که برای بهبود وضعیت جسمی خود مجبورند که قبل از گرفتن پیوند، دیالیز انجام دهند باید علاوه بر رعایت زمان دیالیز به رژیم غذایی خود نیز اهمیت بیشتری بدهند که شما عزیزان میتوانید با استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل این نکات را رعایت کنید.

با تعیین میزان کالری می توان یک برنامه مناسب غذایی ترتیب داد تا مانع افت توان بدن شد. سطح نمک و چربی در غذاهای مورد استفاده باید بسیار کاهش یابد. تا حد امکان سعی شود از غذاهای پروتئینی مثل گوشت استفاده نشود. غذاها، میوه ها و سبزیجات باید دارای قند و پتاسیم پایینی باشد تا برای بدن مشکلی ایجاد نکند. همچنین استفاده از دخانیات تاثیر بسیار بدی بر بهبودی این بیماران دارد. یکی از مشکلات بیمارانی که از دستگاه دیالیز استفاده می کنند، ایجاد مشکلات روحی مخصوصاً حس افسردگی است. اطرافیان می توانند با همراهی بیماران در جلسات دیالیز، موجب حس آرامش و امنیت بیمار شده و او را به آینده امیدوار کنند. همراهی و همدلی با بیمار باعث تقویت روحیه و مانع ایجاد افسردگی می شود. برای استفاده از خدمات تزریقات در منزل در شهر کرج با ما تماس بگیرید.

خدمات پرستاری از سالمندان دیالیزی در منزل

پرستاری از سالمندان دیالیزی در منزل- مرکز پرستاری رازی

اشخاص سالمندی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند و درمان دیالیز انجام می دهند، انجام کارها و امور شخصی برایشان دشوار است. فردی باید در کنار او حضور داشته باشد تا به اموراتش رسیدگی کند و زمان استفاده از داروها را به او یادآوری کند. این گونه از سالمندان، مواد غذایی که مصرف می‌کنند باید کاملا سالم و حاوی مواد مغذی باشد.

این کار ها باید توسط شخص دیگری انجام شود. اما از آنجایی که امروزه اکثر خانواده‌ها شاغل هستند، امکان پذیر نیست. پس یکی از بهترین راه حل ها استفاده از یک پرستار سالمند در کرج در منزل خودشان است.

نکاتی در مورد پرستار بیمار کلیوی یا دیالیزی

  1. پرستار باید آموزش کافی را ببیند چرا که نحوه مصرف داروها و زمان مصرف دارو ها ، عوارض و علائم هر یک از داروها برای بعد از دیالیز بسیار مهم میباشد .

  2. در مورد تغذیه بیمار پرستار سالمند باید توصیه پزشک را جدی بگیرد مصرف مایعات در رژیم غذایی سالمند باید رعایت شود

  3. پرستار سالمند دقت داشته باشد که اگر سالمند بعد از اتمام دیالیز تزریق عضلانی دارد حداقل ۱ ساعت بعد از دیالیز انجام شود زیرا اگر در حین دیالیز یا بلافاصله بعد از دیالیز تزریق انجام شود سالمند دچار خونریزی میشود .

  4. در بیماران دیالیزی مصرف نمک باید متناسب با وضعیت سالمند تنظیم شود .

  5. پرستار سالمند باید روزانه  بصورت منظم قند خون و فشار خون سالمند را چک کند و ثبت نماید و در هر بار مراجعه  سالمند برای دیالیز به پزشک ارجاع دهد.

  6. در سالمندانی که دیالیز میشوند با کاهش مصرف چربی  قند های ساده چربی خون نیز کاهش می یابد که دیگر نیاز به مصرف دارو نیست ، البته حین دیالیز اثرات کاهش چربی خون وجود دارد .

  7. بعضی از سالمندان دیالیزی نیاز به داروهای فشار خون دارند چرا که حین دیالیز اکسیژن رسانی دچار اختلال میشود و سالمند دیالیز کافی را دریافت نمیکند .

  8. غذاهایی که سرشار از پتاسیم هستند مانند هندوانه در رژیم غذایی سالمندان دیالیزی مجاز نیست و همچنین باید مصرف مایعات را کنترل کنند میتوانند با گذاشتن برگ نعناع در دهان خود از تشنگی جلوگیری کنند .

سخن پایانی

 در آخر اگر برای بیمار یا سالمند خود نیاز به پرستار در منزل دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از سالمند در منزل شما می باشیم.

مرکز رازی با کسب سابقه بسیار و درخشان در ارائه خدمات در امور پزشکی و پرستاری و هم چنین با داشتن کادری مجرب و متخصص می تواند بهترین امکانات و خدمات را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید با صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و اقدام به درخواست پرستار مناسب خود را داشته باشید.

نکته اساسی اعتماد و اطمینان در وهله اول به موسسه خدمات پرستاری در منزل است که برای ارائه خدمات به شماست و در مرحله بعدی اطمینان به شخص پرستاراست چرا که ممکن است پرستارزمان زیادی را با بیمار در منزل بگذراند و همین حس اطمینان در بهبود فرد نقش بسزایی دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید