ارائه خدمات پرستاری از سالمند در منزل با پرستارانی دلسوز و با تجربه

ارائه خدمات پرستاری از سالمند در منزل با پرستارانی دلسوز و با تجربه

موسسه پرستاری و مراقبتی رازیآماده اعزام پرستاران و مراقبان و ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان عزیز در منزل میباشد.
پرستاری از سالمند در منزل یکی دیگر از خدمات پرستاری در منزل این مجموعه میباشد که همانند خدمات پرستاری از کودک و پرستاری و مراقبت زا بیمار با بهترین کیفیت خدمت شما مشتریان عزیز ارائه میگردد.
همانطور که میدانید انتخاب و استخدام پرستاران و مراقبین یکی از سخت ترین کار هایی است که هم مراکز درمانی دارند و هم افرادی که قصد استخدام پرستار منزل را دارند.
مجموعه رازی برای استخدام پرستار و اعزام این پرستاران به منازل مشتریان بسیار سخت گیر است و همین امر باعث اعتماد تمامی مشتریان به مجموعه و پرستارن رازی شده است.
موسسه رازی با مجوز وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد.
تمامی پرستارانی که در رازی استخدام شده اند مراحل سخت گزینش را طی کرده اند و این نشان دهنده این است که پرستاران ما بهترین و با کیفیت ترین خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل را ارائه میدهند.
پرستاران و مراقبان ما دارای دانش و تجربه بالا در زمینه پرستاری از سالمند هستند و همیشه با دلسوزی تمام تلاش میکنند تا بهترین شرایط را برای سالمندان عزیز فراهم کنند.

 

 

خدمات پرستاری از سالمند در منزل موسسه رازی

کاهش توانایی جسمی و عدم داشتن توانایی برای انجام برخی از کار ها یکی از شرایطی است که برای سالمندان در دوران سالخوردگی دیده میشود و باید به آن توجه زیادی کرد و مراقبت های لازم را برای سالمندان ارائه دهید.

افراد سالمند در هر خالنواده ای وجود دارد و نیاز به توجه و مراقبت های ویژه ای دارند اما امروزه با توجه به شرایط سخت زندگی و مشکلات اقتصادی تمامی افراد خانواده ها درگیر مشکلات و مشغله های کاری هستند و کسی وقت مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را ندارد.

پس در این شرایط نیاز به یک پرستار و مراقبت دلسوز و با تجربه در خانه است تا خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل را ارائه دهد.

حالا انتخاب و استخدام پرستار متعهد کاری بسیار بسیار سخت و دشوار است اما مجموعه پرستاری رازی آماده اعزام پرستاران مطمئن و با اطمینان است زیرا تمامی پرستاران مجموعه رازی ، آزمون و مراحل استخدام سختی را گذرانده اند و آماده ارائه انواع خدمات پرستار کودک در منزل ، پرستار سالمند و همچنین پرستار بیمار در منزل با تجربه و دانش کافی هستند.

در تمامی کشور های جهان مراکز درمانی و مراقبتی وجود دارند که انواع خدمات درمان و مراقبت را در منزل ارائه میدهند زیرا امروزه شاید افرادی باشند که توانایی خروج از منزل و یا حتی افرادی هستند که درمان و مراقبت در منزل را به خروج از منزل ، طی کردن مسیر های طولانی همراه با ترافیک و ماندن در صف را ترجیح دهند.

پرستارانی که در مجموعه رازی هستند همگی در انواع زمینه های درمان و پرستاری در منزل مثل سرم تراپی در منزل ، انواع کار درمانی و ماساژ درمانی در منزل و همچنین خدمات آزمایش در منزل دانش و تجربه کافی دارند و بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه میدهند.

 

 

 

اعزام پرستار سالمند به منزل

 

خدمات-سالمند

 

امروزه با توجه به اینکه رشد جمعیت سالمندان بسیار افزایش یافته است  و همینطور در حال صعود است و تقریبا بیشتر سالمندان نیاز به توجه و مراقبت دارند اما فرزندان آنها وقت کافی برای مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل ندارند و همچنین علاقه ای به بردن آنها به خانه سالمندان هم ندارند...

پس بهترین راه برای مراقبت و نگهداری از سالمندان چیست؟؟

با توجه به این شرایطی که گفته شد مراکز درمانی و مراقبتی زیادی ایجاد شده اند که انواع خدمات را در منزل ارائه میدهند اما تمامی این مراکز دارای دانش و تجربه کافی نیستند و همچنین نمیتوان به آنها اعتماد کافی کرد اما مجموعه رازی یکی از مراکز مورد تایید سازمان بهداشت و درمان است که با بیش از 10 سال تجربه در خدمات پرستاری در منزل و اعزام پرستاران مختلف به منزل شاهد رضایتمندی تمامی مشتریان بوده و هستیم.

اما نکته بسیار مهمی که نحوه مراقبت و درمان سالمندان است که هر فرد سالمندی باید نسبت به نوع بیماری اش درمان و مراقبت شود و در این شرایط اگر پرستاری نا بلد و بی تجربه استخدام شده باشد نمیتواند مراقبت های لازم را انجام دهد و این ممکن است عواقب بدی را برای فرد سالمند داشته باشد.

نکته دیگر نوع تغذیه سالمندان است که این خدمات نیز باید نسبت به شرایط سالمند ارائه شود تا مشکلاتی را برای سالمندان ایجاد نکند.

به عنوان یک مراقب ، ارزیابی نیازها و دانستن تفاوت بین پرستار مراقبت در منزل و یاور مراقبت در منزل به شما کمک می کند هنگام مراقبت از والدین مسن و عزیزانتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

تمامی پرستاران و مراقبین مرکز رازی از شرایط تمامی بیماری ها ، نوع تغذیه ، نحوه درمان و مراقبت و همچنین نحوه برخورد با انواع سالمندان را میدانند میتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند.

از آنجا که پیری بخشی طبیعی و اساسی از زندگی است.ارائه مراقبت های پرستاری از مراجعین مسن نه تنها باید در یک زمینه جدا باشد بلکه بهتر است با تلاش مشترکی که شامل خانواده ، جامعه و سایر تیم مراقبت های بهداشتی است انجام شود.از این طریق ، پرستاران ممکن است بتوانند از تخصص و منابع هر تیم برای بهبود و حفظ کیفیت زندگی سالمندان استفاده کنند.

پس اگر نیاز به خدمات اعزام پرستار سالمند به منزل یا حتی دیگر خدمات مثل تزریقات در منزل یا خدمات نوار قلب و اکوی قلب در منزل دارید با ما تماس بگیرید و دیگر نگران چیری نباشید.

 

پرستار شبانه روزی در منزل 

در درجه اول پرستار با برقرار کردن ارتباط با سالمند می تواند همدم و مونس خووبی برای او باشد.

شرایط تغذیه ای و رژیم غذایی سالمند باید تحت کنترل قرار گیرد.

تحرک و فعالیت های بدنی متناسب با سن سالمند باعث ایجاد نشاط و روحیه بیشتری در فرد سالمند می گردد، خواب او تنظیم می شود و محرک خوبی برای اشتهای او می باشد.

پرستار شبانه روزی  می تواند با یک برنامه ریزی مناسب سطح کیفی زندگی سالمند را رو به بهبود ببرد .

پرستار سالمند در مجموعه درمان و مراقبت رازی

پرستار سالمند یا اصطلاحا elderly nurse پرستاری است که آقا یا خانم که میتواند بهتر از هر فرد دیگری همراه افراد مختلف در دوران سالمندی باشد و نیاز های سالمند را بر طرف کند.

یک پرستار سالمند به افراد مسن و هر فرد سالخورده ای که قارد به خروج از خانه برای درمان یا هرچیی نباشد کمک میکند و مراقبت های پرستاری را در خانه فراهم میکند.همچنین یک پرستار سالمند علاوه بر وظایف پرستاری ، وظایف پزشکی و درمان سالمند در منزل را نیز انجام میدهد.

همانطور که میدانمید دوران سالمندی و سالخوردگی دورانی است که بیشتر بیماری ها خودشان را نشان میدهند و توانایی های افراد را میگیرند و یا کم میکنند و در این شرایط باید فردی باشد که بیماری ها و درمان آنها را بشناسد و بتواند در کنار سالمندان شرایط خوبی را برای آنها ایجاد کند.

حالا به نظر شما در این شرایط چه کسی میتواند این نقش را ایفا کند جز یک پرستار سالمند مجرب و متخصص؟؟

استفاده از این خدمات پرستاری از سالمند در منزل  باعث حفظ شان و منزلت سالمند می شود و عزت نفس سالمند را حفظ می کند، به گونه ای که سالمند بتواند سالهای طلایی عمر خود را در منزل خود به راحتی پشت سر بگذارد.

خدمات اعزام پرستار سالمند به منزل برای مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل به آنها کمک میکند تا در کمال آرامش و راحتی در منزل خود توسط افراد مجرب درمان شوند و به زندگی عادی خود ادامه دهند.

حالا چرا بیشتر تاکید میکنیم پرستاری از سالمند در منزل بهتر است؟؟

مطالعات نشان داده است سالمندانی که در منزل مورد مراقبت قرار می گیرند از نظر سلامتی وضعیت مناسب تری نسبت به سالمندان ساکن در آسایشگاه سالمندان دارند. علاوه بر این دلایل زیادی وجود دارد که سالمندان تصمیم می گیرند خدمات مراقبتی و پرستاری را در خانه خود دریافت کنند.

 • سالمندان به محیط خانه خود آشنا هستند و جای تمامی وسایل را میدانند(در سالمندانی که حافظه خود را از دست دادند آشنا بودن با محیط اهمیت بیشتری دارد).
 • در خانه خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
 • خاطرات ارزشمندی از خانواده و اطرافیان و محیط منزل خود دارند.
 • ارائه خدمات با کیفیت مراقبتی ـ پرستاری در منزل عملکرد جسمانی سالمندان را افزایش میدهد، اعتماد به نفس آنها را بالا میبرد. استقلال سالمندان را حفظ می کند و سطح سلامتی سالمندان را بهبود می بخشد.

 

 

enlightened اگر شما نیاز به خدمات پرستار سالمند در منزل دارید میتوانید ابتدا با ما تماس بگیرید و از خدمات ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید تا از شرایط جسمی و روحی سالمند خود با خبر باشید و در ادامه از دیگر خدمات مجموعه ما مثل رادیولوژی در منزل و همچنین در صورت نیاز از خدمات اعزام آمبولانس به منزل استفاده کنید.

 

 

برخی وظایف پرستار سالمند در منزل

 

پرستار-سالمند

 

 • استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی  

یکی از کارهایی که انجام آن در زمان کهولت سن به دلیل کمبود بنیه و یا گاها مشکلات حرکتی برای سالمندان بسیار مشکل است، استحمام و انجام امور مربوط به نظافت شخصی، رفتن به توالت و یا مرتب کردن و سلمانی موها می‌باشد. بعضی از سالمندان به دلیل مشکلاتی همچون بی اختیاری در ادرار و … نیاز به پوشک شدن دارند، که این مورد نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می‌باشد.

 • مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با سالمند یکی از مهمترین وظایف پرستاران سالمند می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عزیزان شما کمتر در معرض افسردگی‌های دوران سالمندی قرار بگیرند.

 • انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند

یکی از نیازهای اساسی دوران سالمندی، نیاز به تفریح و حضور در اجتماع است. با توجه به توافقات انجام شده مراقب سالمند  می‌تواند در ساعات مشخصی از روز سالمند را در بیرون از منزل همراهی کند و همراه وی به پارک و گردش بروند. علاوه بر این پرستار می‌تواند در فعالیت‌های سرگرم کننده درون منزل همچون، تماشای فیلم، کتاب‌خوانی، حل جدول، مرور خاطرات و تماشای آلبوم ‌های قدیمی سالمند را همراهی نماید.

 • انجام امور خانه و خدمتکاری در منزل

مراقب علاوه بر نگهداری از سالمند، امور منزل را برای ایشان انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها شامل، پخت غذا مناسب با رژیم غذایی وی، امور نظافت و تمیز کردن منزل، شستشوی ظروف و پذیرایی از مهمانان وی می‌باشد.

 • انجام امور اداری و مالی سالمند

در صورت درخواست خانواده و با مجوز کتبی از سوی ایشان، پرستار می‌تواند امور اداری و حتی مالی وی را نیز انجام دهد. انجام خرید برای منزل، پرداخت شارژ ساختمان، پرداخت قبوض آب و برق و گاز و نیز سایر امور بانکی از جمله وظایف یک پرستار سالمند می‌تواند باشد.

 • رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

در صورتیکه سالمند تحت نظر پزشک باشد و از داروهای خاصی استفاده می‌کند، پرستار طبق زمانبندی مشخص شده توسط پزشک معالج دارو را به بیمار یادآوری می‌کند و وظیفه دارو دادن به وی را برعهده خواهد داشت. علاوه بر این پرستار سالمند موظف است در صورت نیاز بصورت روزانه و هفتگی فشار خون و یا میزان قند خون وی را اندازه‌گیری نماید.

 

دیگر خدمات و وظایف پرستار سالمند در منزل

 • اجرای دستورات پزشکی
 • تزریق انسولین
 • گاواژ و لاواژ
 • مراقبت از زخم
 • مراقبت از سوند
 • تعویض پانسمان
 • سرم تراپی
 • تزریقات وریدی و عضلانی طبق دستور پزشک
 • کنترل درد
 • پیشگیری از عفونت
 • مانیتور فشار خون، قند خون، ضربان قلب، دمای بدن و تعداد تنفس
 • حفظ ارتباط با پزشک سالمند و گزارش تغییرات سلامتی و تغییرات نسخه دارویی سالمند و اجرای آن

 

 

خدمات تخصصی مجموعه رازی برای سالمندان در منزل

⭐ گفتار درمانی

کارشناسان گفتار درمانی به سالمندان کمک می کنند توانایی برقراری ارتباط واضح و صحبت کردن خود را به دست بیاورند و یا تقویت کنند.

⭐ کاردرمانی

یک متخصص کار درمان به سالمندان دچار ناتوانی های جسمانی، اجتماعی و یا عاطفی کمک می کند تا بتواند فعالت های روزانه خود مانند غذا خوردن، استحمام و لباس پوشیدن و … را انجام دهد.

⭐ فیزیوتراپی

بسیاری از سالمندان در انجام فعالیت های روزانه و بهبود عملکرد جسمانی خود پس از یک بیماری یا آسیب دیدگی به کمک نیاز دارند. در این موارد یک فیزیوتراپ مجرب می تواند سالمند را در بازیابی توانمندی و تقویت ماهیچه ها کمک کند.

⭐ خدمات روانپزشکی

در دوران سالمندی به دلیل شیوع بیماری های جسمانی ، اختلالات روانی سالمندان پنهان میماند. از این رو مرکز سلامت اول به درخواست خانواده ها مشاورین روانشناس خود را به منزل سالمند اعزام و خدمات لازم را به آنها ارائه می دهد.

⭐ متخصص تغذیه

متخصصان تغذیه با حضور در منزل سالمند و انجام ارزیابی های لازم برنامه غذایی و توصیه های مناسب را به سالمند ارائه می دهد.

 

 

آیا میدانید چه مواقعی و در چه شرایطی باید از خدمات پرستاری و مراقبت در منزل استفاده کنید؟؟

 

پرستاری-از-سالمند-در-منزل

 

 1. بعد از عمل جراحی و آسیب دیدگی سالمندان جهت انجام کاردرمانی و فیزیوتراپی و… در مواردی که خانواده ترجیح می دهند سالمند در منزل باشد.
 2. استفاده از خدمات تخصصی پرستاری در منزل
 3. نیاز به تجهیزات پزشکی در منزل
 4. سالمندان تنها
 5. سالمندان دچار آلزایمر
 6. در سالمندان دچار محدودیت های حرکتی
 7. برای استراحت اعضای خانواده و تجدید قوا در امر مراقبت
 8. کاهش هزینه ها
 9. صرفه جویی در وقت

 

مزیت های استفاده از خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل

 • پرستارسالمند در منزل باعث میشود که سالمند احساس راحتی در کنار خانواده داشته باشد.
 • مراقبت بهتر از سالمند به صورت اختصاصی و اگر این مورد را با نگهداری از سالمند در خانه سالمندان مقایسه نمایید مطمئنا تفاوت بسیاری را احساس خواهید کرد.
 • افزایش اشتیاق و امید به زندگی در فرد سالخورده. فرد سالمند بسیار اشتیاق دارد تا در بین افراد خانواده از ایشان نگهداری شود.
 • کنترل بیشتر خانواده در مراقبت از سالمند

 

برخی فاکتور های مهم برای انتخاب پرستار سالمند

 • آیا پرستار سالمند دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • پرستارسالمند تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 • آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 • آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 • آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

 

تعرفه قیمت خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل

هزینه خدمات اعزام پرستار سالمند به منزل و پرستاری و مراقبت نسبت به نوع خدمات ، مدت زمان ارائه خدمات و شیفت های کاری محاسبه و تعیین میشود.

البته لازم به ذکر است که همه این خدمات و قیمت ها نسبت به شرایط سالمند محاسبه میشود مثلا اگر سالمند سالم باشد یا اینکه دارای بیماری های خاصی باشد قیمت ها و هزینه تغییر میکنند.

هزینه خدمات پرستار سالمند نسبت به شرایط زیر است : 

 1. هزینه پرستار برای فعالیت های شبانه روزی
 2. هزینه پرستار به صورت روزانه
 3. هزینه مراقب به صورت مقطعی

 

 

چرا بهتر است از خدمات سالمند مجموعه رازی استفاده کنید؟

 • خدمات پرستاری ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی

شما می‌توانید با توجه به شرایط و نیاز خود از خدمات پرستاری سالمند در منزل بصورت ساعتی، روزانه و حتی شبانه‌روزی بهره بگیرید.

 • خدمات با کیفیت و تخصصی

این افراد کسانی هستند که عاشق سالمندان هستند و می‌توانند با سالمند شما ارتباط عاطفی داشته باشند، از این رو انجام کارهای آنها نه صرفا از روی انجام وظیفه بلکه توام با عشق و محبت خواهد بود.

 • پرستاران آموزش دیده و حرفه‌ای

پرستاران سالمند رازی آموزش‌های لازم را در خصوص نگهداری، مراقبت و پرستاری از سالمند دیده‌اند و به امور سالمندان و وظایف خود آشنایی کامل دارند.

 • موسسه رسمی و دارای مجوز از وزارت بهداشت

موسسه مشاوره و خدمات پرستاری در منزل رازی یک مرکز دارای مجوز از وزارت بهداشت و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد.

 • نظارت مستمر بر روند انجام کار

برای افزایش سطح کیفی خدمات و جلب رضایت مشتریان عزیز، عملکرد کلیه کارکنان و تیم پرستاری و مراقبتی ما بصورت مستمر نظارت و بررسی می‌شود.

 • مراقبت و نگهداری توام با تجربه و تعهد

کلیه مراقبان و پرستاران این مرکز از بین افراد با تجربه و متعهد انتخاب شده‌اند.

 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

شما می‌توانید جهت مشاوره و یا مطرح کردن موضوعات خود بصورت 24 ساعته در 7 روزه هفته با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

 • دستمزد پرستاری متناسب با بودجه شما و تعرفه‌های رسمی

با توجه به اینکه این مرکز تحت نظارت مراجع ذیصلاح می‌باشد، دستمزدها بر اساس تعرفه مجاز و بصورت توافق طرفین متناسب با بودجه شما مشخص می‌گردد.