پرستاری از کودک در منزل همراه با مهربان ترین مربیان مجموعه رازی

پرستاری از کودک در منزل همراه با مهربان ترین مربیان مجموعه رازی

امروزه نسبت به شرایط اقتصادی و زندگی سختی که برای تمامی افراد بوجود آمده است ، علاوه بر آقایان ، خانم ها نیز شاغل شده و مشغول کار و درآمد هستند و با این شرایط بر خلاف میل باطنی وقت و زمان کافی برای نگهداری و تربیت فرزندان خود در منزل ندارند.

حالا نسبت به این شرایط راه های متفاوتی برای خانواده ها وجو دارد مثل سپردن کودکان به سایر افراد خانواده ، سپردن کودکان به مهد کودک ها و یا استخدام پرستاری مورد اعتماد که این کار را فقط باید از طریق مراکز اعزام پرستار به منزل انجام دهید و نباید به هر فردی اعتماد کنید و کودک و خانه خود را به آن بسپارید.

حالا به نظر شما بهترین راه کدام است؟

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا با بهترین گزینه آشنا شوید...

 

 

معرفی شغل پرستار کودک

همانطور که گفته شد امروزه مادران زیادی ساعاتی از روز را در منزل و در کنار فرزندان حضور ندارند و مجبورند که فرزند یا فرزندان خود را به شخصی یا مراکزی بسپارند.

مطالعات و تجربیات نشان داده است که کودکان در جایی که احساس راحتی بیشتری میکنند و آشنا هستند و همچنین اعتماد و اطمینان بیشتری دارند راحت تر هستند و تربیت صحیح آنها بسیار صحیح انجام میشود پس بهترین گزینه استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل مراکز پرستاری است که مورد اعتماد باشند.

این مراکز تمامی خدمات پرستاری و درمان و مراقبت در منزل را با بهترین پرستاران پزشکان ارائه میدهد که شامل خدمات پرستاری از سالمند در منزل ، پرستاری از بیمار در منزل و دیگر خدمات درمان مثل درمان زخم بستر و زخم دیابتیک در منزل و غیره را ارائه میدهند.

امروزه شغل ها برای بانوان به دو دسته تقسیم مشود که یکی کار در محل کار است و یکی کار در منزل یا اصطلاحا دور کاری.تجربه به ما نشان داده است حتی خانم هایی که کار در منزل انجام میدهند هم از خدمات پرستار کودک در منزل مجموعه رازی استفاده مکنند زیرا پرستاران کودک ما ، مربیان و مادرانی دلسوز و مهربان و همچنین با تجربه و کار بلد هستند که با بهترین روش ها هم کودکان شما را به طور درستی تربیت میکنند و هم کار مراقبت و نگهداری از کودک  در منزل را انجام میدهند.

مجموعه ما دارای پرستارانی است که وظایف خود را نسبت به تعداد کودکان و سن و سال آنها به خوبی میدانند و تمامی وظایف مثل غذا دادن ، عوض کردن لباس ، بازی و مراقبت از کودکان را به خوبی میدانند و با مرور زمانی کم عشق و علاقه ای از دو طرف ایجاد میشود که کار پرستاری از کودک در منزل به بهترین شکل اجرا شود.

پرستار بچه در خانه های شخصی افراد کار می کند و ساعت کاری او بین چند ساعت در روز تا تمام وقت متغیر است. همچنین ممکن است گاهی نیروی مراقب یا نگهدار با افراد خانواده کودک زندگی کند.

 

 

وظایف اصلی پرستار کودک در منزل

 

خدمات-پرستاری-از-کودک-در-منزل

 

 • استحمام کودک و رسیدگی به نظافت شخصی

یکی از مهمترین وظایف پرستار کودک در منزل حمام کردن کودک و رسیدگی به نظافت شخصی وی می‌باشد. این مورد در خصوص نوزادان شامل شستشو و تعویض پوشک و در کودکانی که راه می‌روند، شامل بردن به دستشویی و حمام و همراهی بچه در مسواک زدن و تمیز کردن دندان‌ها می‌باشد.

 • مراقبت و نگهداری از کودک

مراقبت و نگهداری از کودک، برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با کودکان یکی از مهمترین وظایف پرستاران کودک می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا فرزند دلبند شما کمتر خلا عاطفی عدم حضور شما را احساس کند.

 • بازی کردن و پر کردن اوقات فراغت کودک

یکی از نیازهای اساسی کودکان تفریح و آموزش است. یکی از وظایف پرستار پر کردن اوقات فراغت کودک و بازی کردن و انجام کارهای آموزشی می‌باشد. پرستار کودک را به پارک می‌برد و حتی در محیط منزل سعی در سرگرم کردن وی و انجام بازی‌های آموزشی مناسب سن او خواهد کرد.

 • انجام امور خانه و خدمتکاری در منزل

مراقب علاوه بر نگهداری از کودک، تهیه غذای مناسب و مقوی برای کودک و آماده‌سازی شیرخشک برای نوزادان را به عهده دارد. مراقب در وعده های غذایی مشخص به کودک کمک می‌کند تا غذای خود را میل کند و در مرتب کردن خانه و آشپزخانه همراهی می‌کند.

 

 

دیگر وظایف پرستار کودک در منزل

 1. مراقبت از شیر مادر
 2. تهیه و طبخ غذاهای سالم
 3. شرکت در فعالیت ها و بازی های کودک
 4. مراقبت از مادر پس از زایمان
 5. مشاوره و حمایت احساسی برای مادر
 6. نظارت و مرتب کردن اتاق کودک
 7. آموزش ایمنی و بهداشت کودک به شما
 8. استریل کردن بطری ها و تهیه غذا برای کودک شما
 9. تمیز کردن و شستن لباس کودکان
 10. کمک به تمیز نگهداشتن منزل

 

 

خدمات پرستاری از کودک در منزل مجموعه رازی

همانطور که گفته شد و میدانید پرستار کودک (nannyفردی است که در انجام امور روزانه و شخصی کودک تخصص و تجربه بالایی دارد و در غیاب والدین کودکان ، تمامی وظایف و کار ها را به خوبی انجام میدهد.

اگر شما خانواده ای شاغل هستید و برای ساعاتی یا حتی 24 ساعته بیرون یا درون خانه مشغول کار هستید اصلا نگران پرستاری و مراقبت از کودکانتان نباشید و این امر مهم را به ما و پرستاران و مربیان ما بسپارید.

حتی اگر کودک شما دارای مشکلات جزئی مثل استرس و اضطراب و حتی شب ادراری و ... است اصلا نگران نباشید زیرا پرستاران و مربیان ما در امر دادن مشاوره و راهنمایی هم تخصص بالایی دارند و مشکلات شما در رابطه با کودکانتان را بر طرف میکنند.

ما با توجه به تعداد کودکان در منزل ، سن و سال و شرتیط کودکان و همچنین نیاز ها و شرایط کودکان و والدین مورد نظر بهترین پرستار و مربی را انتخاب میکنیم و علاوه بر این 48 ساعت به شما عزیزان وقت خواهیم داد تا اگر از پرستار مورد نظر راضی نبودید برای تغییر پرستار و مربی کودک خود در منزل اقدام نمایید.

نکته مهم موسسه ا این است که اگر شما در حال استفاده از یکی از خدمات ما در منزل مانند تزریقات در منزل باشید و خدایی نکرده حال فرد مورد نظر به هر دلیلی بد شود و از هوش رود ، ما خدمات ویزیت پزشک در منزل و حتی اعزام آمبولانس به منزل را به صورت رایگان ارائه میدهیم.

در نهایت شما یک پرستار کودک استخدام خواهید کرد که از مرکزی معتبر و دارای مجوز رسمی و پاسخگو در منزل شما حضور دارد و طبق نظر و خواسته شما با کودک رفتار می کند.

پرستاران و مراقبین مجموعه رازی خدمات خود را با بالاترین کیفیت و امنیت، بالاترین سطح استانداردها، انعطاف پذیری به خانواده ارائه می دهد.

 

 

تفاوت های بین مراکز مراقبت از کودک یا استخدام پرستار کودک در منزل چیست؟؟

 

پرستار-کودک-در-منزل

 

ما در ابتدای صفحه از شما سوالی پرسیدیم که بهترین راه برای نگهداری از کودکانی که والدینی شاغل دارند چیست؟

حالا قصد داریم به طور مختصر اما مفید برای شما توضیح دهیم پس با ما همراه باشید و در آخر صفحه نظر شخصی خود را اعلام کنید...

سپردن کودک به مراکز نگهداری در جاهایی دور از خانه و دور از چشم شما فرق زیادی با این دارد که پرستاری برای کودک خود در منزل استخدام کنید تا کودک خود در منزل خود که راحت تر است و بدون دغدغه و مشکلی است به زندگی قشنگ و کودکانه خود ادامه دهد.

اگر قصد بردن فرزند خود به مهد کودک یا مراکز دیگر را دارید باید در سرما و گرما و یا در هر شرایط دیگری مسیری را در ترافیک و شلوغی طی کنید تا کودک خود را به محل مورد نظر برسانید بعد تازه به مسیر خود ادامه دهید تا به محل کار برسید.

اما اگر پرستار و مربی ای را از مراکز پرستاری در منزل برای ساعاتی یا حتی شبانه روز استخدام کنید دیگر نگران اینگونه مشکلات نخواهید بود و فرزندان خود را نیز به مربیانی با تجربه و دلسوز میسپارید.

از طرف دیگر به دلیل انتخابی بودن پرستار و مراقب کودک از سوی والدین، دقت بیشتری در زمان استخدام لحاظ می شود و فردی که انتخاب می شود دقیقا فاکتورهای مورد نظر خانواده را دارد.

یکی از مهم ترین نکات این است که امروزه بیماری های زیادی بوجود آمده اند که ممکن است از فردی به فرد دیگر سرایت کند و افراد زیادی را درگیر کند.حالا شما اگر بخواهید کودکان خود را مراکز نگهداری ببرید هر لحظه نگران این مدل مشکلات نیز هستید اما با استفاده از خدمات پرستاری از کودک در منزل اصلا و تحت هیچ شرایطی نگران هیچ چیز نیستید زیرا تمامی پرستاران ما گواهی سلامت دارند و بدون هیچ مشکلی به ارائه خدمات رسیدگی میکنند.

علاوه بر نکاتی که گفته شد لازم است بدانید که پرستاران و مربیان ما دارای برخی مهارت های پزشکی هم هستند که اگر کودکان شما دارای مشکلات و بیماری هایی نیز باشند که برخی خدمات مثل تزریقات در منزل ، انجام آزمایشات در منزل را نیز انجام میدهند.

 

 

ویژگی های یک پرستار خوب و نحوه انتخاب یک مرکز پرستاری عالی

انتخاب بهترین مرکز پرستاری و مراقبتی در منزل کاری بسیار دشوار است و این انتخاب بسیار مهم که روی سرنوشت خانواده های مختلف تاثیر گذار است نسبت به نیاز های خانواده و فرزندان ، ویژگی های افراد خانواده و همچنین محیطی که زندگی میکنید تعیین میشود.

برای این کار بهتر است تحقیقات خود را ماه ها قبل از تولد کودک، برگشت به کار و یا مسافرت شروع کنید و از مشاورین حاضر در مرکز خدمات مراقبتی  پرستاری رازی کمک بگیرید.

 

تحقیقاتی که باید انجام دهید عبارتند از:

 1. چه مراقبتی با سن و شرایط فرزند شما مناسب است؟
 2. در چه ساعاتی از شبانه روز به مراقب-پرستار نیاز دارید؟
 3. آیا برای بیش از یک کودک نیاز به مراقب-پرستار دارید؟
 4. توان پرداخت چه میزان هزینه را دارید؟
 5. آیا کودک شما دچار بیماری خاصی است؟

 

و حالا بعد از انجام تحقیقات باید ویژگی های یک پرستار خوب را برای انتخاب و استخدام بدانید که برخی از این ویژگی ها عبارتند از : 

 • مراقب- پرستار خوب از روند رشد و نیاز های کودک متناسب با سن آن آگاهی دارد.
 • محیط شاد و با محرک های متنوع برای یادگیری کودک فراهم میکند.
 • میداند چگونه به نیازهای عاطفی کودک پاسخ دهد.
 • با والدین همکاری کند و به نگرانی های آنها توجه کند.
 • به فرزند شما برای رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اید کمک کند.

اگر که پرستار مورد نظر خود را نسبت به شرایط خود و فرزندان خود انتخاب کردید حالا نوبت آن رسیده است که قبل استخدام و شروع به کار پرستار کودک خود را آماده کنید.آیا روش های آماده کردن کودکان را برای شرایط جدید میشناسید؟؟

 

 

راه های آماده کردن کودک برای استخدام پرستار در منزل 

 • سازگاری کودک با این موضوع در ابتدا سخت است. ممکن است چند هفته طول بکشد تا کودک به وضعیت جدید عادت کند. در ابتدا کودک ممکن است از ماندن در کنار مراقب ترس داشته باشد.
 • چند هفته قبل از اینکه کودک را کاملا از خود جدا کنید، برنامه ریزی کنید که که به تدریج کودک در حضور شما با شرایط جدید آشنا شود.
 • این یک موقعیت عاطفی جدید برای شما و فرزندتان است. به خود و فرزند خود فرصت کافی برای سازگاری با شرایط جدید را بدهید.
 • هر روز درمورد اتفاقات روز و تجربه و احساس فرزند خود با او صحبت کنید.

پرستار کودک دوقلو یا چندقلو

وراثت در این که مادری صاحب دوقلو و یا چندقلو گردد تاثیر بسیار زیادی دارد. یعنی در افرادی که خود دوقلو بوده اند احتمال بسیار زیادی وجود دارد که خود صاحب فرزند دوقلو و چندقلو گردند.

پرستاری از کودکان دوقلو یا چند قلو کار ساده ای بنظر نمی رسد و نیازمند تجربه و دانش کافی در این زمینه می باشد. 

در صورتی که مادر تجربه لازم را در زمینه نگهداری از کودکان دوقلو یا چند قلو نداشته باشد، باید از خدمات موسسه پرستاری یا پرستار کودک در منزل استفاده کند.

نکات مراقبتی از دوقلو و چندقلوها

برای قل های خود تا جایی که امکان دارد، لباس مشترک بگیرید.

ممکن است بین کودکانتان کشمکش ایجاد شده باشد، این دعواها و کشمکش ها بسیار طبیعی است و اجازه دهید با یکدیگر خو بگیرند.

جهت همگام سازی خواب و تغذیه هر دو نوزاد بهترین راه کار، بیدار کردن نوزاد دیگر هنگام بیدار شدن اولین نوزاد است. زیرا در این صورت مادر، کمی می تواند استراحت کند.

 

پرستار کودک آقا یا خانم در منزل

مادرانی که شاغل هستند یا بنا به هر دلیلی توانایی نگهداری از کودک خود را ندارند، بهترین راه اینست که از مراقب یا پرستار کودک یاری بگیرند تا در نبودشان کودک رنج نبرد.

لازم است مراقب کودک مانند مادری دلسوز و مهربان، بتواند جای خالی مادر را تا جایی که ممکن است پر کند.

پیشنهاد ما اینست که مادر برای مدتی در کنار پرستار کودک آقا یا خانم حضور داشته باشد، رفتار او را ارزیابی کند و از پرستار در نگهداری از فرزند خود کسب اطمینان کند.

زمانیکه خانواده ها ببینند فرزندانشان با پرستار یا مراقب ارتباط پیدا کرده با آرامش بیشتری به امور خود می پردازند.

پرستار کودک معلول

عنوان پرستار کودک معلول ذهنی و جسمی یکی از مشکل ترین تخصص های پرستاری است چرا که پرستاران باید علاوه بر داشتن روحیه قوی، از لحاظ جسمی نیز قدرتمند باشند.

پرستار این گروه ویژه لازم است مشمول رنج سنی مشخصی باشند زیرا کار با این کودکان مستلزم تلاش بسیاری است. کودکان معلول نمی توانند مانند یک شخص عادی زندگی کنند و در زندگی روزمره خود دچار مشکلات می باشند و برای همراهی با آنان باید بسیار بردبار بود.

پرستار نوزاد

در سبک زندگی امروزی ، به دلیل مشغله کاری عموما پدرمادرها نمی توانند به صورت تمام وقت در کنار نوزادان خود باشند.

در نتیجه در چنین شرایطی ، حضور پرستار نوزاد در منزل کمک بسیاری به پدر و مادرها می کند. معمولا پرستاران نوزاد به صورت ساعتی یا روزانه کار انجام می دهند.

مرکز رازی دارای سابقه و تجربه کافی در زمینه ارائه انواع خدمات پرستار نوزاد و پرستار کودک در منزل می باشد و به صورت تمام وقت به خانواده های گرامی پشتیبانی می دهد.

مزیت های استفاده از خدمات پرستاری و مراقبت از کودک در منزل

 

پرستاری-از-کودک

 

 • داشتن آرامش خاطر

یک پرستار کودک در منزل خوب میتواند به شما آرامش خاطر دهد زیرا شما خیالتان از مراقبت فرزند عزیزتان راحت میباشد و شما میتوانید به راحتی به کار خود رسیدگی کنید.

 • توانایی تقویت روابط با همسر

استفاده از یک پرستار بچه ، به شما و همسرتان فرصت می دهد تا عشق را در روابطتان دوباره بسازید. این چیزی است که اغلب بعد از دوران بارداری و بعد از تولد فرزندتان کاهش می یابد. بسیاری از والدین می دانند که با تعویض پوشک یا درک اینکه چرا فرزند شما گریه می کند ، زمان آنها به سرعت به پایان می رسد ، بنابراین داشتن وقت شخصی در کنار همسر دشوار است. یک پرستار کودک می تواند در این زمینه کمک کند.

 • کم شدن کارهای خانه

یک مراقب کودک می تواند به سبک تر کردن کارهای خانه شما کمک کند. اگر خانه شما کمی کثیف است ، پرستار در منزل می تواند به انجام کارهای سبک خانه مانند گرد و غبار و قرار دادن اسباب بازی ها در جای خوب در هنگام خوابیدن کودک کمک کند.

 • راهنمایی در انجام تکالیف مدرسه

کودک پرستار می تواند به فرزند شما کمک کند تا تکالیف خود را انجام دهد.

 • مراقبت شبانه

اگر مجبور شوید برای کار به مسافرت بروید ، می توانید پرستار شبانه روزی برای مراقبت از فرزندانتان استخدام نماید.

 • یک کودک نگهدار می تواند در مکان هایی که دوست ندارید برود

به عنوان مثال شاید فرزند شما بخواهد به باغ وحش یا یک بازی ورزشی محلی برود ، اما شما از آن نوع فعالیت ها متنفر هستید. پرستار کودک شما میتواند فرزند شما را به آنجا ببرد.

 • راحتی فرزند شما

کودک شما به جای اینکه در اتاق با سایر کودکان گریه کند بهتر است در رختخواب خود بخوابد.

 

 

مهارت ها و تخصص های یک پرستار و مربی کودک حرفه ای

 1. محافظت از کودک در غیاب والدین.
 2. داشتن مهارت کافی در تغذیه و تعویض پوشک کودک
 3. مهارت در آماده کردن غذا و شیر خشک کودک
 4. داتن توانایی در کنترل رفتارهای خطرناک و آسب زننده کودک
 5. تجربه در انجام بازی با کودک و تشویق کودک به انجام فعالیت های آموزشی
 6. توانایی انجام امور منزل
 7. توانایی اماده کردن غذای متناسب با سنکودک
 8. توانایی حفظ آرامش و عکس العمل سریع در موقعیت های اضطراری
 9. داشتن رفتار توام با آرامش و مهربانی با کودک
 10. داشتن توانایی کار با رایانه
 11. داشتن توانایی انجام کمک های اولیه و احیای قلبی تنفسی
 12. برخورد و رفتار بین فردی مناسب
 13. داشتن رویکرد حرفه ای به مراقبت از کودک
 14. حفظ اطلاعات خانوادگی و مالی خانواده
 15. تطابق پیدا کردن با نیازهای مختلف کودک
 16. داشتن توانایی حل مساله و آموزش آن به کودک
 17. قابل اعتماد بودن در زمان غیاب والدین
 18. توانایی سازماندهی و مدیریت مناسب ها و مهمانی های خانواده
 19. پر انرژی بودن برای مدیریت فعالیت های کودک، غذا دادن به کودک و آماده کردن کودک برای استراحت

 

 

هزینه و دستمزد پرستار کودک در منزل

مراکز پرستاری و مراقبتی دارای مجوز رسمی هستند و یکی دیگر از مزیت های این موسسات مشخص بودن قیمت و تعرفه های دستمزد پرستاران کودکان و دیگر خدمات است که نسبت به شرایط های مختلف تعیین و مشخص میشود.

دستمزد پرستاران کودک نسبت به میزان تجربه و تخصص ، تحصیلات و همچنین نسبت به ساعات کاری و وظایف کودک تعیین میشود.

 

لازم است که بدانید این قیمت ها حدودی هستند و قابل تغییر ، پس برای آگاهی از قیمت های دقیق و به روز و دریافت مشاوره با شماره تلفن 02632711000  تماس حاصل فرمایید.