پرستار شبانه روزی در منزل

پرستار شبانه روزی در منزل

پرستار در منزل کسی است که با تمام امور پرستاری و پزشکی آشنایی کامل دارد.

انتخاب پرستار باید همسان با نیاز ما باشد. به این صورت که اگر برای سالمند، کودک یا بیمار خود درخواست پرستار کرده اید از نظر سن، جنسیت، مهارت و تخصص، اخلاق و رفتار و تجربه باید مورد بررسی قرار بگیرد.

مرکز پرستاری رازی با داشتن چندین سال سابقه درخشان و کادری مجرب و حرفه ای و دلسوز جهت ایجاد آرامش برای خانواده های محترم در زمینه پرستاری و مراقبت از کودکان، سالمندان و بیماران خدمات صادقانه داشته است. لازم به ذکر است که این مرکز خدمات پرستاری به صورت شبانه روزی نیز ارائه می دهد.

خدمات پرستاری در منزل شامل خدمات پرستاری از سالمند، پرستاری از کودک و پرستاری از بیمار می باشد.

پرستاری و مراقبت از سالمند به صورت شبانه روزی

پرستار سالمند شبانه ورزی - مرکز پرستاری رازی

در درجه اول پرستار با برقرار کردن ارتباط با سالمند می تواند همدم و مونس خووبی برای او باشد.

شرایط تغذیه ای و رژیم غذایی سالمند باید تحت کنترل قرار گیرد.

تحرک و فعالیت های بدنی متناسب با سن سالمند باعث ایجاد نشاط و روحیه بیشتری در فرد سالمند می گردد، خواب او تنظیم می شود و محرک خوبی برای اشتهای او می باشد.

پرستار شبانه روزی می تواند با یک برنامه ریزی مناسب سطح کیفی زندگی سالمند را رو به بهبود ببرد .

پرستار بیمار شبانه روزی

پرستار بیمار شبانه روزی - مرکز پرستاری رازی

پرستار بیمار فردی متخصص در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار است که به دلایل مختلف و به درخواست بیمار در منزل حضور پیدا کرده و از بیمار مراقبت می کند.

پرستار بیمار به صورت مداوم وضعیت سلامتی بیمار را ارزیابی می کند و در صورت لزوم مداخلات مناسب را انجام می دهد.

پرستار بیمار در منزل فعالیت های مراقبتی خود را با توجه به توصیه پزشک انجام می دهد و موظف است هرگونه تغییر در وضعیت بیمار را به پزشک اطلاع دهد.

پرستار بیمار در منزل علاوه بر ارائه خدمات پرستاری به خانواده نیز در بالارفتن کیفیت زندگی از طریق کاهش استرس ناشی از مراقبت کمک می کند.

پرستار کودک شبانه روزی

پرستار کودک شبانه روزی- مرکز پرستاری رازی

پرستار کودک در منزل معمولا  از کودکان مراقبت می کند. همچنین هر مراقب کودک، بسته به سن و تعداد کودکان خانواده، مسئولیت‌های متفاوتی را بر عهده خواهد داشت.

مثلا برای نوزاد، پرستار باید به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند تا استراحت کند. ولی وقتی از کودک 5 سال به بالا مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده و به کودک آموزش های لازم راهم بدهد.

پرستار کودک در وهله‌ی اول باید عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداری و بازی با کودکان نهایت لذت را ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، با حوصله و تا حدی شوخ طبع نیز باشد تا کودک از گذراندن زمان خود با او لذت ببرد. خلاقیت و توانایی در انجام فعالیت‌های جالب و جذاب برای بچه از دیگر خصوصیاتی است که یک مراقب یا نگهدار بچه باید داشته باشد.

هزینه پرستار شبانه روزی 

در خدمات پرستاری در منزل با استفاده از مراقبت های پزشکی حرفه ای می توان بیمار را در خانه با استانداردهای بیمارستان مراقبت و نگهداری کرد .

در میزان هزینه ها،  پرستاری در منزل در مقایسه با بستری شدن در بیمارستان، بسیار مقرون به صرفه است.

اما به این نکته توجه کنید که هنگام استخدام پرستار شبانه روزی  در منزل به دلیل اینکه پرستار باید بصورت شبانه روزی از بیمار مراقبت و با او زندگی کند، هزینه بیشتری نسبت به پرستار خصوصی بصورت ساعتی یا نیمه وقت دارد.

سخن پایانی 

مرکز رازی با کسب سابقه بسیار و درخشان در ارائه خدمات در امور پزشکی و پرستاری و هم چنین با داشتن کادری مجرب و متخصص می تواند بهترین امکانات و خدمات را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید باصفحه تماس با ما در ارتباط باشید و اقدام به درخواست پرستار مناسب خود را داشته باشید.

نکته اساسی اعتماد و اطمینان در وهله اول به موسسه پرستاری است که برای ارائه خدمات به شماست و در مرحله بعدی اطمینان به شخص پرستاراست چرا که ممکن است پرستارزمان زیادی را با بیمار در منزل بگذراند و همین حس اطمینان در بهبود فرد نقش بسزایی دارد.