X

ویزیت پزشک سنگ کلیه در منزل

02632711000 تلفن تماس
درمان سنگ کلیه
مرکز رازی خدمات درمانی سنگ کلیه در منزل را با بهترین کادر پزشکی و پرستاری به صورت شبانه روزی به شما عزیزان ارائه می دهد.
مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

سنگ کلیه انواع مختلف دارد (کلسیم فسفاتی، اگزالاتی و اسید اوریکی) اما علت تشکیل سنگ اغلب نامعلوم می باشد. در اغلب موارد سنگ با درد همراه است ولی ممکن است برای برخی افراد هیچ مشکلی ایجاد نکند.

سنگ کلیه یک علت درد کلیه است که اغلب در مردان میانسال مشاهده می‌شود، اما با این حال می‌تواند در هر سن و جنسی رخ دهد.

بیشتر سنگ ها کوچک و ریز هستند و از طریق ادرار دفع می شوند با این وجود برخی از سنگ ها در مجرای ادراری یا کلیه گیر می کنند و مشکلاتی را برای فرد ایجاد می کنند.

با مصرف مواد غذایی مناسب، مقادیر زیادی آب و داروی مناسب احتمال ابتلا به سنگ کلیه کاهش می‌یابد. در صورتی که سنگ کلیه دارید با پزشک خود برای پیشگیری از ایجاد سنگ جدید و یا رژیم غذایی مشورت کنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت دستورالعمل‌های مناسب جهت پیشگیری از سنگ کلیه و درد و ناراحتی ناشی از آن به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید. مرکز رازی خدمات ویزیت پزشک در منزل را با بهترین کادر درمانی پزشکی و پرستاری جهت رفاه حال بیماران سنگ کلیه ارائه می دهد.

چه عواملی سبب ایجاد سنگ کلیه می شود؟

  • برخی از عفونت های کلیوی و یا وجود بیش از حد برخی مواد معدنی در کلیه

  • ژن 

  • چاقی

  • عمل جراحی

  • بیماری ها 

 پیشگیری از سنگ کلیه 

پیشگیری از سنگ کلیه- مرکز رازی

نوشیدن مایعات به صورت مکرر

در طول شبانه روز حدود 8 تا 10 لیوان آب بنوشید. در صورتی که کمتر از این میزان آب و مایعات می نوشید، به تدریج میزان آن را زیاد کنید تا بدن زمان کافی برای تطبیق با مایعات اضافه را داشته باشد.

پرهیز از ورزش های شدید

از ورزش های شدید پرهیز کنید چرا که سبب تعریق و کم آبی بدن می گردد.

تغییر رژیم غذایی

از نمک در مصرف روزانه کمتر استفاده کنید. چای کمتر مصرف کنید.لازم به ذکر است که مصرف آب بسیار ارزشمند است و کالری نیز ندارد.

سایر توصیه های غذایی به نوع سنگ بستگی دارد.

اگر سنگ اگزالات باشد مصرف چای، قهوه، شکلات، آجیل و اسفناج توصیه می شود.

سنگ اگر کلسیم باشد، مصرف کم لبنیات توصیه می شود.

اگر سنگ اسید اوریکی باشد مصرف کم گوشت قرمز و احتیاط در مصرف گوشت سفید توصیه می شود.

از مصرف غذاهای فرآوری شده و فست‌فود، سوپ و سبزیجات کنسرو شده و کالباس پرهیز کنید.

استفاده از دارو

اگر با وجود نوشیدن مایعات فراوان و تغییر رژیم غذایی خود دچار سنگ کلیه بیشتری می‌شوید، ممکن است پزشک برای کمک به تجزیه سنگ و یا جلوگیری از تشکیل مجدد سنگ دارو تجویز کند.

خدمات 

سخن پایانی

مرکز رازی با کسب سابقه بسیار و درخشان در ارائه خدمات در امور پزشکی و پرستاری و هم چنین با داشتن کادری مجرب و متخصص می تواند بهترین امکانات و خدمات را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید با صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و اقدام به درخواست پرستار مناسب خود را داشته باشید.

نکته اساسی اعتماد و اطمینان در وهله اول به خدمات پرستاری در منزل است که برای ارائه خدمات به شماست و در مرحله بعدی اطمینان به شخص پرستاراست چرا که ممکن است پرستارزمان زیادی را با بیمار در منزل بگذراند و همین حس اطمینان در بهبود فرد نقش بسزایی دارد. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید