فیزیوتراپی در منزل کرج با قیمت مناسب

02632711000 تلفن تماس
فیزیوتراپی در منزل

خدمات فیزیوتراپی در منزل برای درمان فیزیکی و توانبخشی افراد در منزل با قیمت های مناسب و فیزیوتراپیست های متخصص با راحت ترین روش ها و آموزش فیزیوتراپی

مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

اگر خودتان یا یکی از اطرافیانتان در حادثه تصادف ، سقوط و دیگر عوامل دیگر عملکر های حرکتی  و انتقالی خود را از دست داده اید یا توانایی حرکت کردن برایتان سخت شده است میتوانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل کرج استفاده کنید. بسیاری از افراد وجود دارند که به دلیل بیماری های مختلف علاوه بر مراقبت و نگهداری، نیاز به فیزیوتراپی در منزل دارند  به همین خاطر یکی از خدمات شرکت مهرآوران رازی فیزیوتراپی در منزل کرج است. بسیاری از مردم تصور میکنند که هزینه فیزیوتراپ در منزل بسیار گران است اما تصور کاملا اشتباه است. در ادامه هزینه فیزیوتراپی در منزل را برای شما گفته ایم تا انتها این مقاله با ما همراه باشید. 

هزینه فیزیوتراپی در کرج، انجام خدمات در منزل

با انتخاب فیزیوتراپی در منزل به عنوان شیوه درمانی و حضور فیزیوتراپیست معالج در منزل و در زمان برنامه ریزی شده، این آموزش توسط متخصص فیزیوتراپ به افراد منزل داده می شود تا در زمان انجام حرکات فیزیوتراپی به شما کمک دهند و با انجام درست و صحیح حرکات خواسته شده، حداکثر بهره را از انجامشان ببرید. عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه فیزیوتراپی در کرج شامل:

 1.  هزینه فیزیوتراپی در منزل با توجه به این که درمان به صورت دستی انجام شود و یا از دستگاه استفاده شود و همچنین ناحیه فیزیوتراپی و تعداد جلسات لازم متغیر است.
 2.  تعیین هزینه فیزیوتراپی در منزل برای بیماران اهمیت زیادی دارد.
 3.  متقاضی فیزیوتراپی با مراجعه به مراکز فیزیوتراپی توسط متخصص ویزیت می شود و در این جلسه تعداد جلسات و نحوه انجام فیزیوتراپی مشخص شده که تعیین کننده قیمت فیزیوتراپی در منزل است. 
 4.  بعد از مشخص شدن هزینه، بیمار باید مبلغی از آن را پرداخت نماید که برای هر بیمار متفاوت است و به شرایط او بستگی دارد. 
 5.  هزینه فیزیوتراپی در منزل نرخ مشخصی دارد. البته برخی مراکز مبلغی بیشتر از این دریافت می کنند و برخی دیگر با هدف جذب مشتری هزینه کمتری از بیمار می گیرند و خدماتی با کیفیت پایین به او ارائه می دهند. 

چرا موسسه رازی را برای فیزیوتراپی در منزل کرج انتخاب کنیم؟

فیزیوتراپی در منزل در شهر کرج با توجه به گستردگی خدمات فیزیوتراپی در عرصه پزشکی و نیز اهمیت ویژه ای که در درمان برخی بیماری ها یا بازپروری توان حرکتی افراد بیماران دارد، امروزه یکی از پرکاربردترین خدمات پزشکی به حساب می آید. تعداد جلساتی که هر فرد باید تحت درمان فیزیوتراپی قرار گیرد با توجه به تشخیص فیزیوتراپیست معالج و شدت بیماری و شرایط هر فرد متفاوت است. از جمله ویژگی های شرکت پرستاری مهرآوران رازی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آژانس پرستاری مهرآوران رازی فیزیوتراپیست های خود را با دقت و حساسیت انتخاب میکند.
 2. توجه به نیاز مشتریان از جمله ویژگی های مجموعه ی ما است.
 3. توجه زیادی به پروتکل های بهداشتی.
 4. ارائه خدمات باکیفیت
 5. هزینه مناسب نسبت به سایر شرکت های پرستاری

خدمات-فیزیوتراپی-در-منزل

در فیزیوتراپی از چه تکنیک هایی استفاده میشود؟

فیزیوتراپیست ها آموزش دیده اند تا بیماری شما را ارزیابی کنند ، مشکل را تشخیص داده و به شما در فهم مشکل کمک کنند . در زیر به برخی از روش ها و تکنیک های متداول فیزیوتراپی در منزل کرج اشاره می کنیم :

 1. تمرینات تقویتی و حرکات اصلاحی
 2. موبیلیزاسیون و منیپولاسیون مفصل برای افزایش حرکت و کاهش سفتی
 3. باز آموزی عضلات برای بهبود کنترل حرکتی
 4. موبیلیزاسیون بافت نرم ( آزاد سازی بافت همبندی – عضلانی ) و ماساژ درمانی
 5. طب سوزنی و سوزن خشک
 6. آب درمانی
 7. کینزیوتیپینگ عضلانی برای ورزشکاران

خدمات فیزیوتراپی در منزل کرج

فیزیوتراپی فقط برای بیمارانی که سکته مغزی یا شکستگی داشته اند نیست،فیزیوتراپی برای بیماری های مختلفی تاثیر گذار است.برای مشکلات عصبی ،درد،مشکلات عضلانی،ارتوپدی،قلبی و تنفسی میتوان از علم فیزیوتراپی بهره برد.

 • فیزیوتراپی زانو در منزل

زانو یکی از عضو های حساس بدن است که دچار مشکلات ارتوپدی زیادی می شود.فیزیوتراپی آرتروز زانو،تعویض مفصل زانو و پارگی رباط صلیبی از بیشترین درخواست های فیزیوتراپی برای زانو است.

 • فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل

سکته مغزی در اثر مسدود شدن یا پارگی رگ های مغزی رخ میدهد که باعث ضعف حرکتی می شود، که با انجام فیزیوتراپی میتوان در بسیاری موارد توان حرکتی را به بیمار برگرداند.

 • فیزیوتراپی گردن در منزل

گردن به علت انعطاف پذیر بودن و اینکه وزن سر را نگه می دارد یکی از آسیب پذیر ترین عضو بدن است،فیزیوتراپی گردن برای گردن درد، درمان آرتروز، ساییدگی، کاهش فاصله و فتق دیسک بین مهره‌ای کاربرد دارد.

 • فیزیوتراپی فلج در منزل

با یک برنامه درمانی منظم فیزیوتراپی می توان عضلات را بهبود بخشید،در فیزیوتراپی فلج، تمرکز بر درمان کل اعضای بدن است و نه فقط دست یا پای آسیب‌دیده.

 • فیزیوتراپی پارکینسون در منزل

پارکینسونیسم یک اختلال حرکتی است. درمان فیزیوتراپی می تواند به بیمار برای دستیابی به تحرک و استقلال کمک کند.

 • فیزیوتراپی حمله قلبی در منزل

فیزیوتراپی پس از حمله قلبی به کاهش ضربان قلب و فشار خون هنگام استراحت و ورزش کمک می کند.

 • فیزیوتراپی انسداد ریوی در منزل

بیماری انسداد ریوی در تنفس فرد تاثیر بسیار بدی میگذارد، با فیزیوتراپی تنفسی یا ریه از تجمع ترشحات پیشگیری میشود با آزادسازی اسپاسم عضلات تنفسی آرامش تنفسی به بیمار برمیگردد.

 • فیزیوتراپی آسم در منزل

آسم نوعی بیماری است که باعث دشواری تنفس و تنگ شدن موقت مجاری هوایی می‌شود..فیزیوتراپیست تمرینات تنفسی خاصی را برای کمک به آسم به شما آموزش می دهد.

 • فیزیوتراپی بعد از عمل جراحی در منزل

اگر به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته اید ، فیزیوتراپی در منزل می تواند برای برگشتن به حالت عادی کمک کند و تحرک خود را با تمرینات و تقویت عضلات بدست آورید.

چه مواقعی به خدمات فیزیوتراپی در منزل نیاز است؟

فیزیوتراپی این امکان را به وجود می آورد که بیمار بدون نیاز به جراحی و مصرف دارو، توانایی حرکت کردن انجام کارها را که مهم ترین قسمت زدگی هر فرد است را به دست آورد.  در این موارد بیمار می تواند از خدمات فیزیوتراپی در منزل استفاده کند :

 •  زمانی‌ که بیمار پس از جراحی به فیزیوتراپی نیاز دارد،
 •  زمانی‌ که فرد مشکلات حرکتی دارد، زمانی ‌که فرد مشکلات ارتوپدیک دارد،
 •  زمانی‌که فرد دچار آسیب ‌دیدگی یا شکستگی شده است. 
 •  همچین زمانی که بیمار دچار مشکلات قلبی، ریوی و دیابت است میتواند در منزل از خدمات فیزیوتراپی ریه و یا فیزیوتراپی قلب استفاده کند. 

 در برخی موارد نیز جابجایی سالمندان مشکل است که در این صورت می توان از خدمات فیزیوتراپی سالمندان در منزل بهره برد.

مزایای فیزیوتراپی در منزل

خدمات-فیزیوتراپی

 

فیزیوتراپی در منزل نسبت به سایر روندهای درمان با فیزیوتراپی مزایایی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

۱- هماهنگی برنامه درمان با برنامه زندگی

تنظیم برنامه در نظر گرفته شده از طرف کلینیک ها با برنامه شخصی زندگی افراد یکی از مشکلاتی است که در برخی موارد باعث ناتمام ماندن دوره درمان از طرف بیماران می شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای افراد پرمشغله فراهم می کند تا برنامه درمان خود را با برنامه زندگی شخصی خود هماهنگ کنند تا نیازی به تعیین زمان جلسات درمانی از کلینیک برای بیمار نباشد.

۲- امکان بررسی دلیل بیماری توسط فیزیوتراپیست معالج

در بسیاری از موارد بیماری، چگونگی زندگی و نحوه استفاده از دستگاه های خانگی علت ابتلا به برخی ناراحتی های جسمانی است. انجام فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای فیزیوتراپیست فراهم می کند تا با بررسی و ارزیابی دقیق نحوه استفاده شما از دستگاه های منزلتاتن و نیز نحوه انجام فعالیت های فیزیکی شما در منزل (یا حتی نشستن و دراز کشیدن شما و نیز استاندارد بودن وسایل زندگیتان) به شما کمک کند تا در ادامه دچار بیماری های ناشی از استفاده نادرست از وسایل نشوید.

برای مثال ممکن است چینشی که برای مبلمان خانه در نظر گرفته اید، در زمان تماشای تلویزیون برای گردن شما زاویه نامناسبی ایجاد کند که در طولانی مدت باعث ناراحتی شما شود. فیزیوتراپی در منزل این امکان را فراهم می کند تا فیزیوتراپیست متخصص با بررسی آن، به شما در پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های ناشی این امر کمک کند.

۳- آموزش درست حرکات در مکان تمرین

آموزش تمرین در کلینیک، و با استفاده از وسایل تخصصی که در کلینیک موجود است و تطبیق دقیق آن با حرکاتی که در منزل و با وسایل موجود در منزل انجام می شود دشوار است. یکی دیگر از مزایای فیزیوتراپی این است که آموزش نحوه صحیح انجام حرکات، با وسایلی انجام می شود که شما با همان وسایل تمرین می کنید و این موضوع در انجام صحیح حرکات و در نهایت تاثیرگذاری حداکثری در بدن شما، نقش مهمی دارد.

۴- آموزش حرکات به افراد در منزل توسط فیزیوتراپیست

ممکن است انجام برخی حرکات فیزیوتراپی به یک نفر همراه نیاز داشته باشد و شما پس از مراجعه به کلینیک مجبور باشید این آموزش را خودتان به افراد در منزل بدهید. آموزش این حرکات توسط بیماری که خود نیازمند همراهی در انجام آنهاست دشوار است.

۵- استراحت بدن پس از جلسات درمانی

بعد از فیزیوتراپی و انجام حرکات آن، که بعضا برای برخی بیماری ها سخت و دشوار است، بدن نیاز به آرامش و استراحت دارد تا بتواند نیروی از دست رفته را بازیابد و روند هرچه سریعتر بهبود را در پیش گیرد. فیزیوتراپی در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا پس از هرجلسه درمان و انجام حرکات فیزیوتراپی، به بدن خود استراحت داده و زمان ریکاوری را به ماهیچه ها و عضلات خود بدهید. با این کار، بدن شما هرچه سریعتر به توان اولیه خود رسیده و نتیجه مطلوب را دریافت می کنید.

فیزیوتراپی در خانه

نکاتی مهم که برای انجام فیزیوتراپی در منزل باید رعایت کنید

 • توجه داشته باشید که کیفیت انجام تمرینات بسیار مهم‌تر از دفعات تکرار آن است. تعداد کمتر تمرینات با کیفیت موثرتر از تعداد بیشتر ولی به صورت اشتباه است.
 • تمرینات هر ناحیه را با تمرکز بر روی همان ناحیه انجام دهید.
 • بهتر است حرکات آموزش داده شده بسیار آهسته و آرام انجام شود. از سرعت در انجام حرکات بپرهیزید. 
 • دفعات انجام هر تمرین حداقل ۵ مرتبه است و افزایش تعداد آن باید به مرور صورت پذیرد.
 • دقت کنید تمامی تمرینات را در صورتی که دردتان را به شدت افزایش یافت، قطع کنید و به فیزیوتراپیست خود اطلاع دهید.
 • هر تمرینی باید با نظر فزیوتراپیستتان انجام شود، زیرا ممکن است بعضی از تمرینات برایتان مضر باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید