تغذیه سالم در رشد کودکان

 تغذیه سالم در رشد کودکان

تغذیه و رژیم غذایی مناسب، یکی از ضروری ترین عوامل سلامت می باشد.

تغذیه کودک در سن رشد آنقدر اهمیت دارد که می تواند به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شود. 

در دوران کودکی به دلیل رشد سریع، نیاز به تغذیه مناسب دو چندان می شود در نتیجه والدین در این هنگام ، لازم است که شرایطی را فراهم کنند که فرزندشان از رژیم غذایی سالم تری برخوردار گردند.

تغذیه اهمیت خاصی در پیشگیری و درمان بیماری ها دارد به طوری که با یک برنامه ریزی صحیح و هدف مند می توان از بروز بیماری های قلبی، عروقی، عفونی و... جلوگیری نمود.

 

اهمیت تغذیه کودک در سن رشد

اهمیت تغذیه کودک در سن رشد- مرکز رازی

در دوران کودکی رشد بسیار سریع می باشد و تا زمان بلوغ ادامه می یابد. در دوران نوجوانی رشد فرد با تغییرات هورمونی همراه است. در این دوران اگر کودک تغذیه مناسبی نداشته باشد، در دوران جوانی و میانسالی اثرات منفی برایش خواهد داشت.

 

چگونه می توانیم روند رشد مناسبی برای کودکانمان ایجاد کنیم؟

همواره کودکانی که از تغذیه مناسبی برخوردارند، وضع جسمی بهتری دارند ، انرژی بیشتری دارند و فعالیت پذیرتر می باشند.

کودکان باید انرژی لازم برای انواع فعالیت ها را داشته باشند در غیر اینصورت دچار اضافه وزن خواهند شد و به مراتب مشکلات بسیاری آن ها را تهدید خواهد کرد.

تغذیه مسئله بسیار مهمی برای کودکان می باشد و لازم است والدین یک الگوی مناسبی را برای فرزند خود داشته باشند تا بدین وسیله کودکان بتوانند از رشد مناسبی برخوردار شوند.

 

نکات تغذیه ای سالم برای کودکان

نکات تغذیه ای برای کودکان- مرکز رازی

  • لیستی از غذاهای پروتئینی آماده کنید.

  • صبحانه را جدی بگیرید.

  • مصرف کلسیم را ترک نکنید.

  • ویتامین D را در برنامه خود بگنجانید.

  • فیبر را حذف نکنید.

  • انواع میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی بگنجانید.

  • میان وعده های سالم تری انتخاب نمایید.

  • مصرف آب را به عنوان نوشیدنی اصلی انتخاب نمایید.

 

 سخن پایانی

مرکز رازی با کسب سابقه بسیار و درخشان در ارائه خدمات در امور پزشکی و پرستاری و هم چنین با داشتن کادری مجرب و متخصص می تواند بهترین امکانات و خدمات را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می توانید باصفحه تماس با ما در ارتباط باشید و اقدام به درخواست پرستار مناسب خود را داشته باشید.

نکته اساسی اعتماد و اطمینان در وهله اول به مرکز پرستاری است که برای ارائه خدمات به شماست و در مرحله بعدی اطمینان به شخص پرستاراست چرا که ممکن است پرستارزمان زیادی را با بیمار در منزل بگذراند و همین حس اطمینان در بهبود فرد نقش بسزایی دارد.