X

راهنمای تغذیه کودکان و نوزادان

02632711000 تلفن تماس
راهنمای تغذیه کودکان و نوزادان

مرکز رازی با بهره مندی از بهترین کادر درمانی پزشکی و پرستاری و انجام خدمات به صورت 24 ساعته در منزل مفتخر است که یاری رسان شما عزیزان باشد.

مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

تغذیه و رژیم غذایی مناسب، یکی از ضروری ترین عوامل سلامت می باشد. تغذیه کودک در سن رشد آنقدر اهمیت دارد که می تواند به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شود. در دوران کودکی به دلیل رشد سریع، نیاز به تغذیه مناسب دو چندان می شود در نتیجه والدین در این هنگام ، لازم است که شرایطی را فراهم کنند که فرزندشان از رژیم غذایی سالم تری برخوردار گردند. تغذیه اهمیت خاصی در پیشگیری و درمان بیماری ها دارد به طوری که با یک برنامه ریزی صحیح و هدف مند می توان از بروز بیماری های قلبی، عروقی، عفونی و... جلوگیری نمود.

اهمیت تغذیه کودک در سن رشد

اهمیت تغذیه کودک در سن رشد- مرکز رازی

در دوران کودکی رشد بسیار سریع می باشد و تا زمان بلوغ ادامه می یابد. در دوران نوجوانی رشد فرد با تغییرات هورمونی همراه است. در این دوران اگر کودک تغذیه مناسبی نداشته باشد، در دوران جوانی و میانسالی اثرات منفی برایش خواهد داشت.

چگونه می توانیم روند رشد مناسبی برای کودکانمان ایجاد کنیم؟

همواره کودکانی که از تغذیه مناسبی برخوردارند، وضع جسمی بهتری دارند ، انرژی بیشتری دارند و فعالیت پذیرتر می باشند.

کودکان باید انرژی لازم برای انواع فعالیت ها را داشته باشند در غیر اینصورت دچار اضافه وزن خواهند شد و به مراتب مشکلات بسیاری آن ها را تهدید خواهد کرد.

تغذیه مسئله بسیار مهمی برای کودکان می باشد و لازم است والدین یک الگوی مناسبی را برای فرزند خود داشته باشند تا بدین وسیله کودکان بتوانند از رشد مناسبی برخوردار شوند.

نکات تغذیه ای سالم برای کودکان

نکات تغذیه ای برای کودکان- مرکز رازی

  • لیستی از غذاهای پروتئینی آماده کنید.

  • صبحانه را جدی بگیرید.

  • مصرف کلسیم را ترک نکنید.

  • ویتامین D را در برنامه خود بگنجانید.

  • فیبر را حذف نکنید.

  • انواع میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی بگنجانید.

  • میان وعده های سالم تری انتخاب نمایید.

  • مصرف آب را به عنوان نوشیدنی اصلی انتخاب نمایید.

برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل با موسسه رازی تماس بگیرید. از جمله خدمات ما در موسسه رازی پرستار کودک در منزل می باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید