X

مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل

02632711000 تلفن تماس
مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل

بیمارانی هستند که بعد از گذشت مدتی بیماریشان پیشرفت میکند و بدتر میشود و به همین علت به خدمات مراقبت های ویژه مثل مراقبت های ویژه ICU در منزل و یا مراقبت های ویژه CCU در منزل نیاز پیدا میکنند که مجموعه رازی این خدمات را ارائه میدهد

مرکز پرستاری پزشکی رازی
مرکز پرستاری پزشکی رازی

همانطور که ممکن است بدانید یک سری بیماری ها هستند که دوره درمان طولانی ای دارند و حتی ممکن است بعد از گذشت دوره درمان هم بیماری آنها درمان نشود و بلکه بیماری مورد نظر پیشرفت هم داشته باشد.

در این مواقع چون بیمار مورد نظر باید حتما تحت مراقبت های ویژه قرار بگیرد ، اطرافیان بیمار دو راه دارند : 1. بیمار را برای استفاده از خدمات مراقبت های ویژه ICU و CCU به بیمارستان ببرند. از خدمات مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل استفاده کنند.

امروزه به خاطر اینکه بیمارستان ها مکان های شلوغی هستند و بار مالی زیادی دارند معمولا افراد از خدمات پرستاری در منزل استفاده میکنند و در وقت و هزینه خود صرفه جویی میکنند.

مجموعه رازی هم جزو بهترین و شناخته ترین مراکز پرستاری درمانی است که در کرج آماده ارائه خدمات است.

با نحوه مراقبت از بیمار سکته قلبی آشنا شوید.

خدمات مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل

بیمارانی که دارای بیماری های سخت و شدید هستند ، هر زمانی ممکن است بیماری آنها پیشرفت کند و برای ادامه حیات نیاز به دستگاه های ICU و CCU داشته باشند و بهتر است تحت مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل قرار بگیرند و تحت هیچ شرایطی از منزل خارج نشوند.

اگر شما نیز مانند خیلی افراد دیگر بیمارانی دارید که در شرایط خیلی بدی قرار دارند بهتر است با این شرایط اصلا بیمار را بیرون از منزل نبرید از خدمات پرستاری و درمانی در منزل مانند ویزیت پزشک در منزل استفاده کنید.

در این شرایط بیمار مورد نظر شما توسط پزشک متخصص ویزیت میشود و در صورت نیاز و تجویز پزشک هم میتوانید از خدمات مراقبت های ویژه آی سی یو و سی سی یو در منزل استفاده کنید که مجموعه درمانی رازی این خدمات را توسط افراد با تجربه و آموزش دیده و همراه با تجهیزات پیشرفته ارائه میدهد. برای استفاده از خدمات پرستار بیمار در کرج با ما تماس بگیرید.

ICU و CCU از حساس ترین و مهم ترین قسمت ها و خدماتی است که در بیمارستان ها وجود دارد و ارائه میشود و به همین علت این خدمات محدود و کم هستند و دارای قیمت و هزینه های بسیار بالایی هستند و به همین دلایل است که پیشنهاد ما به شما مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل را پیشنهاد میکنیم.

در مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل مدل مراقبتی ( اورم ) زیاد كاربرد دارد. در این مدل اقدامات پرستاری در سه سیستم طبقه بندی می گردد كه بر این اساس بیماران بصورت مستقل، نسبی و كامل اقدامات پرستاری را دریافت خواهد کرد.

در بیماران دارای شرایط متناسب بیماران تمامی نیازهای خود را رفع می نمایند و صرفا نیاز به آموزش‌های خود مراقبتی خواهند داشت، مانند كنترل و پیشگیری از عفونت در بیماران مصرف كننده داروهای سركوب كننده ایمنی.

در بیمارانی كه دارای سیستم نسبی هستند بیش نیازهای بیماران وابسته به پرستار می‌باشد و مریض در انجام مراقبت‌های خود نیاز به كمك كارشناس پرستاری و بهیار و دیگر رده‌های پرستاری دارند.

برخی بیماران بنا به شرایط جسمی خود نیازمند حضور دائم و دریافت كامل مراقبت‌های پرستاری هستند كه تمامی نیازهای آنان بایستی بوسیله پرستار و دیگر رده‌های پرستاری برطرف گردد و این بیماران نیاز به خدمات پرستار بیمار در منزل دارند.

 

پرستار ICU و CCU در منزل

خدمات آی سی یو در منزل

افراد بنا بر دلایلی مانند ورزش نکردن و نداشتن تحرک کافی در سنین بالاتر دچار مشکلات و بیماری های زیادی میشوند که روی جسم و روح آنها تاثیر زیادی میگذارد و حتی ممکن است بیماری های آنها وخیم تر هم شود.

در این شرایط وقتی بیمار نمیتواند از منزل خارج شود و یا حتی دکتر میگوید که مریض اصلا نباید از منزل خارج شود ، درمان انواع بیماری ها و یا پرستاری از بیمار در منزل باید انجام شود.

مثلا اگر کسی دچار بیماری قلبی است و ناگهان در منزل از هوش میرود ، تنها کاری باید انجام دهید این است که از خدمات نوار قلب در منزل استفاده کنید.

اگر هم بعد از مدتی حال بیمار بدتر شد بهتر است از پرستار ICU و CCU در منزل استفاده کنید.

البته همانطور که در بالا گفته شد برخی بیماران میتوانند کار های روزمره خودشان را انجام دهند و نیازی به پرستار ندارند اما برخی دیگر نیاز به این نوع پرستاران مراقبت های ویژه دارند.

بیمارانی که به دلیل شرایط خاص خود نیازمند دریافت مراقبت های متعدد در زمینه های جسمی و روحی هستند، کارشناسان ما با سالها تجربه در این زمینه اقدام به ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری و برطرف نمودن نیازهای بیماران می نمایند.ارائه خدمات مراقبت در منزل به بیماران در سه سیستم طبقه بندی میگردد که بیماران و سالمندان خدمات را به صورت مستقل، نسبی و کامل دریافت خواهند نمود. برای استفاده از خدمات پرستار سالمند در کرج با ما تماس بگیرید.

این بیماران بعد از درمان توسط پرستاران آی سی یو و قرار گرفتن در شرایط عادی بهتر است از خدمات کاردرمانی در منزل یا حتی فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند تا مشکلات جسمانی آنها نیز بر طرف شود و سلامتی آنها به تکامل برسد.

 

وظایف پرستار مراقبت های ویژه آی سی و و سی سی یو در منزل

از آن‌جایی که مراقبت و نگهداری از این نوع بیماران با پیچیدگی‌های خاصی همراه است، لذا هر پرستاری قادر به انجام این کار نیست. پرستاری می‌تواند از بیمار شما در منزل به خوبی مراقبت کند که دانش، تجربه و مهارت کافی داشته باشد.

یک پرستار مناسب برای خدمات مراقبت های ویژه در منزل باید مرتب روزی چند بار وضعیت بیمار را چک کند و به پزشک مورد نظر ارائه دهد.

همچنین باید بر اوضاع جسمی و روحی و روانی بیمار نظارت داشته باشد و همچنین به زمان و مقدار مصرف دارو های بیمار هم آگاهی کامل داشته باشد.

زمانی که پزشک بیمار را ویزیت کند به همراهان بیمار میگوید که چقدر بیماری فرد پیشرفت کرده و چه مدت زمانی باید از خدمات ICU و CCU در منزل استفاده کند.

از دیگر وظایف مهم پرستار ICU وCCU در منزل کنترل علائم حیاتی بیمار و بررسی مداوم سطح هوشیاری اوست. اتصال و جداسازی دستگاه‌‌ها نیز طبق نظر پزشک متخصص توسط پرستار باید انجام گیرد.

خدمات مراقبت های ویژه در منزل مرکز درمانی رازی

خدمات سی سی یو در منزل

 1. كنترل علایم حیاتی
 2. بررسی مداوم سطح هوشیاری
 3. مانیتورینگ دائم
 4. بررسی وضعیت همودینامیك
 5. اتصال و جداسازی بیمار از دستگاه ونتیلاتور
 6. مدیریت درد
 7. مدیریت راه هوایی
 8. اکسیژن درمانی
 9. فیزیوتراپی تنفسی
 10. ساكشن ترشحات تنفسی
 11. بررسی الگوی تنفسی
 12. سمع صداهای تنفسی
 13. انجام فعالیت های حرکتی
 14. تغییر وضعیت بیمار
 15. ماساژ نواحی تحت فشار
 16. پیشگیری و مراقبت از زخم فشاری
 17. پانسمان و مراقبت از زخم
 18. تغذیه بیمار به صورت وریدی
 19. تغذیه بیمار از از طریق سوند بینی معده
 20. تغذیه بیمار از از طریق PEG
 21. دارو درمانی در اشكال مختلف:تزریقی، خوراكی، تنفسی، داخل چشمی و دیگر اشكال دارویی.
 22. كنترل میزان ادرار بر اساس ورودی و خروجی(I&O)
 23. تعبیه سوند بینی معده
 24. تعبیه سوند ادراری
 25. تعبیه دسترسی ورید محیطی

 

تجهیزات ICU و CCU در منزل

برای بیمارانی که نیاز به دستگاه‌های مخصوصی دارند امروزه تجهیزات ICU و CCU به شکل اختصاصی طراحی و تولید می‌شوند. اصطلاحا به این نوع دستگاه‌ها Home care می‌گویند. انتقال این دستگاه‌ها به منزل باید طبق استاندارد صورت گیرد تا با اطمینان کامل بیمار بتواند از آن‌ها استفاده کند. با فراهم کردن این دستگاه‌ها و اجازه پزشک امکان انتقال بیمار از بخش مراقبت‌های ویژه به منزل مهیا می‌شود.

 

مزایا خدمات خدمات ICU و CCU در منزل

مراقبت های ویژه در منزل

صرفه جویی در وقت و هزینه

همانطور که در ابتدا گفته شد هم میتوانید بیماران را برای مراقبت های ویژه به بیمارستان ببرید و هم میتوانید این خدمات را به خانه بیاورید.اما برای انتقال بیمار به بیمارستان باید وقت زیادی را برای این کار نگه دارید و همچنین هزینه های بیمارستان برای خدمات مراقبت های ویژه بسیار بالا است.

کاهش خطر ابتلا به عفونت

همانطور که میدانید بسمارستان محیطی پر از بیماران مختلف است و محیطی آلوده به عفونت است و میتواند شما را به عفونت های مختلف مبتلا کند و هیچ جایی بهتر از خانه خود آدم برای پرستاری و درمان نیست.

تاثیر مثبت روحی روانی در درمان در منزل

با کمی تفکر میتوان متوجه شد که اگر فردی بیمار در منزل خود ، کنار عزیزان خود و با راحتی کامل درمان پرستاری شود روحیه مثبت بیشتری دارد و این مورد به درمان زودتر بیمار کمک زیادی میکند.

انجام فعالیت های روزانه همراه پرستار

بیماران اگر حال خیلی بدی نداشته باشند میتوانند به کمک پرستار مورد نظر کار های روزمره خود مثل نظافت و غیره را انجام دهند تا هم کلافه نشوند و هم دچار مشکلاتی مثل زخم بستر نشوند.

البته اگر بیمار توانایی انجام کار های روزمره را نداشت و بعد از مدتی دچار زخم بستر شد میتواند از خدمات درمان زخم بستر در منزل مجموعه ما هم استفاده کند.

نظارت روزانه پزشک متخصص ب وضعیت بیمار

اگر شما از خدمات پرستار مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل استفاده کنید ، پرستار مورد نظر وظیفه دارد وضعیت بیمار را همراه با تغییرات با پزشک متخصص هماهنگ کند تا در صورت لزوم اقدامات لازم انجام شود.

 

چه بیمارانی به خدمات ICU و CCU در منزل نیاز دارند؟

 1. بیمارانی که بعد از عمل جراحی ممکن است به دلیل کاهش سطح هوشیاری، خونریزی، افزایش یا کاهش فشار خون و مشکلات تنفسی نیاز به مراقبت بیشتری دارند
 2. بیمارانی که تحت عمل جراحی بزرگ و طولانی مانند جراحی قلب، سیستم تنفسی، جراحی مغز و موارد دیگر که هر کدام برای طی کردن طول درمان نیاز به زمان بیشتری دارند.
 3. بیمارانی که به طور منظم و دقیق باید علائم حیاتی مانند تنفس، ضربان قلب، فشار خون و ... اندازه گیری شود. 
 4. بیمارانی که در اثر حوادث و تصادفات شدید دچار آسیب‌های جدی شده‌اند و وضعیت بحرانی برای آنها اتفاق افتاده است. 
 5. بیمارانی که دچار عفونت شدید مانند عفونت در خون و عفونت‌های بدنی شده باشند باید به طور دقیق تحت نظر پزشکان متخصص قرار بگیرند.
 6. بیمارانی که برای ادامه حیات نیاز به دستگاه‌های مخصوص تنفسی می‌باشند.

هزینه خدمات مراقبت های ویژه آی سی یو و سی سی یو در منزل

خدمات ICU و CCU در منزل از حساس ترین و پر استرس ترین خدماتی است که مجموعه رازی ارائه میدهد.

ارائه این خدمات باید توسط پزشکان و پرستارانی مجرب و کار بلد انجام شود.

همچنین این خدمات نیاز به یک سری دستگاه های مخصوص و پیشرفته و مجهز نیاز دارد که حتما باید در محل که بیمار است وجود داشته باشد.

و همین دلایل است که کمی هزینه خدمات مراقبت های ویژه ICU و CCU در منزل را بالا میبرد.

برای آگاهی از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان با شماره های ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید